Muuan työmarkkinakelpoine kehottaa työttömyyspalstalla kaikkia terveydenhuoltoon. Onko totta, että vereen tottuu, jos se nytkin pyörryttää eikä (huonoilla) kädentaidoilla ole merkitystä?
Sopiiko muka
kelle vaan?
2257
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
sopeutuuko työhön. Itse aloitin aikoinani terveydenhoidon opiskelun, koska luulin sen olevan oikea ala minulle. Ei se kuitenkaan ollut, juuri ne hoitotoimenpiteet ja jatkuva fyysinen pahoinvointi ei ollut minun juttuni. Veri ei niinkään kammoksuttanut. En ole katunut, että jätin koulutuksen kesken, sillä nyt olen oikealla uralla. Eli ei se työ kaikille sovi.
ite joskus vahingossa jouduin terveydenhuoltoalalle ja huomasin että tää onki mun juttu!! mutta kun koulua ajattelee niin oli siellä jos jonkinmoista kyntäjää, voi jeesus! Ei tämä ala kyllä kaikille sovi!!
Mutta kyllä siellä monta sellasta työskentelee nykyisin jotka ovat joskus pyörtyneet veren näkemisestä ja ovat myöhemmin sitten vaan siihen tottuneet!! Mutta joku ei totu koskaan! meit on moneks!!