Kyseessä oleva auto on GS 2.0 vm.-05. Olen jo muutaman viikon ihmetellyt alustasta tulevia rutisevia ääniä kun autolla ajaa jonkun laakean epätasaisuuden yli. Esim. maantiellä olevat syvemmät notkokohdat tai missä tahansa olevat tien "notkahdukset" saavat alustan rutisemaan. Terävämmissä kuopissa ääntä joko ei ole tai sitä ei huomaa.
Ääni tuntuisi tulevan etupäästä eli voiko olla nivelet, iskarit vai mikä kumma? Autolla on ajettu vasta 20 tkm eikä varmasti ole ajettu mihinkään monttuun missä se olisi voinut rikkoutua.
Onko tämä kenellekään tuttu juttu?
Alustan rutinat
3
1481
Vastaukset
- olla kyse
pakkasvaivoista. Lieneekö koiranluut tms. joka narisee alle -20:n lämmöissä.
- GS 2005
Siis keskiviikkoaamuna mittari näytti parhaimmillaan -38 pakkasta, mitään ei-normaaleja ääniä ei kuulunut alustasta, eikä muutenkaan ollut mitään ongelmia, sillä ajoin noin 1000 km, kun pakkasta oli keskimäärin -30C.
Mittarissa on nyt 60.000 km, ilmeisesti joissakin Sceniceissä raidetangonpäät ovat olleet vaihtokuntoisia näissä lukemissa?
- Viimeinen rellu
Sama täällä. Kauhiaa meteliä, kun ajaa (hiljaa)esim. hidastetöyssyjen yli. Veikkaan, että pakkasella osuutta asiaan. GS alla mittarissa ja 73tkm ja auto täyttäisi vappuna kaksi vuotta. Olen lopen kyllästynyt koko helevetin liikkuvaan ja nitisevään pakastimeen, jota ei osata korjata ja vikalista on melkoinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2843525Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell221958Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.411603- 841451
- 1431149
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.771126- 811054
Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.91928Kannattaa ymmärtää se asia
että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.210811Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61747