Kyseessä oleva auto on GS 2.0 vm.-05. Olen jo muutaman viikon ihmetellyt alustasta tulevia rutisevia ääniä kun autolla ajaa jonkun laakean epätasaisuuden yli. Esim. maantiellä olevat syvemmät notkokohdat tai missä tahansa olevat tien "notkahdukset" saavat alustan rutisemaan. Terävämmissä kuopissa ääntä joko ei ole tai sitä ei huomaa.
Ääni tuntuisi tulevan etupäästä eli voiko olla nivelet, iskarit vai mikä kumma? Autolla on ajettu vasta 20 tkm eikä varmasti ole ajettu mihinkään monttuun missä se olisi voinut rikkoutua.
Onko tämä kenellekään tuttu juttu?
Alustan rutinat
3
1473
Vastaukset
- olla kyse
pakkasvaivoista. Lieneekö koiranluut tms. joka narisee alle -20:n lämmöissä.
- GS 2005
Siis keskiviikkoaamuna mittari näytti parhaimmillaan -38 pakkasta, mitään ei-normaaleja ääniä ei kuulunut alustasta, eikä muutenkaan ollut mitään ongelmia, sillä ajoin noin 1000 km, kun pakkasta oli keskimäärin -30C.
Mittarissa on nyt 60.000 km, ilmeisesti joissakin Sceniceissä raidetangonpäät ovat olleet vaihtokuntoisia näissä lukemissa?
- Viimeinen rellu
Sama täällä. Kauhiaa meteliä, kun ajaa (hiljaa)esim. hidastetöyssyjen yli. Veikkaan, että pakkasella osuutta asiaan. GS alla mittarissa ja 73tkm ja auto täyttäisi vappuna kaksi vuotta. Olen lopen kyllästynyt koko helevetin liikkuvaan ja nitisevään pakastimeen, jota ei osata korjata ja vikalista on melkoinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521703886Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään813099Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv462143Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka232053Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?541911TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851341Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään251268- 401260
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli581048Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10758