Nyt hajoaa Ferraritkin
Iso-Aa
6615
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ne hajoo kun eräs kuski käsittelee ja ajaa liian kovakouraisesti.
Kuski EI voi hajoittaa nykyauton tekniikkaa...mutta mitäpä te tiedätte, kun tuskin edes seuraatte formuloita?
Kannattaako heti alkaa itkemään. Tahallaan provoilin.
hajottaa. Tarkoitus on että moottorilla ajetaan täysillä, kun on tarvis ja koko homma on yhteistyötä tallin muiden henkilöiden kanssa ja kuski tekee vain osan päätöksistä. Kuski voi hajottaa auton ajamalla sen esimerkiksi rengasvalliin, mutta silloinkin on noin 60% kerroista teknisen vian tulosta. Esimerkiksi Kimiltä lensi takasiipi kerran täydessä vauhdissa ja kerran jäi ratti käteen. Niistä 40% mikä on kuljettajan syytä on useimmiten että kyseessä on kolari jonkun toisen tai toisien kanssa .. joten pitäisi tutkia hieman ennenkuin laukoo päättömyyksiä.
Paljon näyttää olevan oppimista näillä suunsoittajilla.
Renaultilla on ollu talvitesteissä enemmän teknisiäongelmia kun Ferrarilla...heti kun Ferrarissa hajoo jotain täällä on jotain uskomattoman naurettavaa tekstiä. Renaultilla on talvitesteissä moottorikosahtanu 3-4 kertaa, että silleesti. :)
röhkit yhä samassa ojassa, mikseiköhän sinun kaltaisten lapsellisien tietäjien tarvitse ottaa selvää mistään? Ollaan yhä vain kuin pikku lapset ja puhutaan mitä sattuu ja luotetaan siihen kun äiti kerran sano että "ei äitin pikku kullannupun tartte vastata siitä mitä sanoo - sehän ei ymmärrä". Unohdat että olit 3 vuotias silloin.. pitäis kasvaa pikkuhiljaa sinunkin..