Huomio margaritalle matkustavat!!!!

Lepe

Juttelin tässä juuri eilen tuttavani kanssa, joka oli palannut isla de margaritalta. Kehui kovasti lomakohdetta. Negatiivista palautetta antoi ainoastaan lentomatkasta, joka oli todella uuvuttava....Väsyneenä ja uupuneena kun saapuu kohteesen tulee ensimmäisenä mieleen, että HYI,täällä on likaista! Koko ajan siellä entrattiin paikkoja ja kaikki näytti loppujen lopuksi hyvältä. Takseja tuttavani käski käyttämään kovasti jos johonkin haluaa mennä. Erittäin halpaa lystiä! 7 tuntia oli kuljettanut ja maksoi 50 euroa. Laguunit jossain päin saarea kuulemma näkemisen arvoinen paikka ja muutenkin maisemat aivan upeat joihin taksikuski oli vienyt. Homeongelmista puhuville täällä vain tiedoksi se, että oletteko ajatelleet sitä, että ilmankosteus on margaritan saarella 99 prosenttia! Voipi olla, että hiukan ehkä kosteus haiskahtaa huoneistossa, mutta tarkoittaako se heti sitä, että ilmassa oli hometta?? Miettikääpä sitä...Kyseinen tuttavani vain oli samaisessa hotellissa, jossa on kuulemma kengätkin "homehtunut" lattialle! Puppua! Yöt ovat kuumaa ja kosteaa...heräilivät litomärkinä ja kävivät unien välissä suihkussa,vaikka oli ilmastointi! Ruoka oli ollut todella hyvää! Tuoretta kalaa tuotiin pikkupaateilla saarelle ja sitä osasivat paikalliset valmistaa. Eikä missään milloinkaan tuttavani ole saanut niin hyvää pippuripihviä MEDIUMININÄ kuin siellä! Antoi kyllä ruualle kovat arvosanat! Ruuat olivat nautittu paikallisissa ravintoloissa. Ihmiset olivat äärettömän ystävällisiä ja iloisia, vaikka köyhyydestä siellä on kärsittykin. Korut pyysi säilyttämään juuri sen köyhyyden vuoksi tallelokerossa. Sormukset ja korvakorut voi huoletta pitää. Mitään vatsatauteja ei ilmennyt,niinkuin ei muillankaan matkalaisilla ja kaikki meni kuulemani mukaan oikein loistavasti. Oli ollut oikein ihan loma ja toivottavasti teillä muillakin! Minulla ainakin!!!! Odotan kovasti!

5

3342

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juuri

      Margaritalta eilen. Vietimme tosi mukavan ja rentouttavan loman. Paljon nähtiin ja koettiin. Lomailupaikkana saari on hyvä, jos nauttii aidosta tunnelmasta, lämmöstä ja upeista maisemista. Ruokailupaikkoja on paljon ja on vara valita.

      Hintataso on edullinen kaikessa. Ja vielä, jos sortuu laittomaan rahanvaihtoon, niin ihan sikahalpaa. Itse käytimme laillisia rahanvaihtopisteita ja silti kaikki tuntui edulliselta. Hintataso suhteessa palvelujen laatuun ja määrään tekee osaltaan saaresta loistavan lomailukohteen.

      Suosittelemme lomakohteeksi!

    • itse paikalla ollut

      ilman kosteus noin 80%.vatsatauteja esintyi yleisesti.kärpäsparvet ruokailujen riesana.voiko kymmenet home ongelmista kirjoittaneet,paikanpäällä olleet,olla väärässä.lentomatka oli esitteen mukainen.

      • on varmasti

        paljon totuutta. Huomioikaa kuitenkin, etta hyvässä hotellissa on palvelu ja kaikki muutkin puitteet kunnossa.

        Olimme Hiltonissa ja siellä kaikki toimi loistavasti ja siistiä oli. Ranta oli valkohiekkainen, mutta leväinen aallonmurtajan vuoksi. Upea ja suuri uima-allasalue (mm. 180m pitkä "jokiuima-allas")puutarhoineen korvasi rannan. Tilaa oli joka paikassa, koska allasalue oli niin suuri.


    • kummastunut!?!

      Kuinka voit väittää ettei kenkgät homehtuneet lattialle tietämättä asiasta yhtään mitään? Huoneiden homenurkat, homeiset verhot jne. on oikein valokuvattuina ihan finnmatkoille todistukseksi siitä millaisiin lääviin ne ihmisiä törkyhinnalla laittavat. Nämä kaikki vain varoituksen sanoina ihmisille, jotka sinne matkustavat.. kannattaa tutkia huone heti ensimmäisenä päivänä ettei sitten myöhemmin tule ikäviä yllätyksiä ja matka mene sen vuoksi pilalle! Toki Hesperia playa el aguassa on homeettomiakin huoneita, me emme niihin vaan päässeet muutoista huolimatta!

    • taitaaa

      olla yhtä pöllö kuin sinä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      42
      4905
    2. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      18
      3646
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      69
      3443
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      101
      2798
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      86
      2670
    6. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      30
      2620
    7. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      16
      1683
    8. En mä tahallani ole näin hankala.

      Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta
      Ikävä
      16
      1536
    9. Harmittaako mies, että yhteys katkesi?

      Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?
      Ikävä
      201
      1428
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      152
      1311
    Aihe