en ole varma onko oikea palsta mutta kysynpä. ollaanko palattu taaksepäin. kun ennen nauhotti vhs-llä jotain ja katsoi siitä osan. se oli helvetin helppo ottaa esim kaverille mukaan. ja sitten jatkaa katselua. mulla on noi nauhottavat dvd vehkeet. vitun vaikeet ne o verrattuna videoihin. videoihin kaikki mitä voin niin nauhotan. kysymys kuuluu. jos katon 37min kotona omilla dvd-laitteilla filmiä ja haluan jatkaa katselua kaverilla niin muistaako levy mihin jäin. vhs "muisti" helvetin hyvin
vhs
vanha ja hyvä
7508
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kai siellä dvd-laitteessa sellanen toiminto on mutta ei vanha käpy tajua. videoilla se oli aina pässinlihaa
Äänikasetti ja videokasetti on tosi hyviä NAUHOITTAMISESSA no CD ja DVD on tosi hyviä, yläätys yllätys, katsomisessa.
eikö tullu muita tyhmiä mieleen
Jo on hakemalla haettu ongelma. Haluaako kaverisi välttämättä alkaa katselua siitä kohdasta, johon Sinä jäit katselussasi? Kuitenkin laitteet laittavat kappalemerkit n. viiden minuutin välein, joten kohta on helppo löytää. Lisäksi näillä kovalevyllisillä laitteilla tekee sille kaverille helposti oman kopion. Samoin tietokoneella voi kopioida DVD:n, jotta ei tarvitse riskeerata sitä, että kaverin laite rikkoo arvokkaan tallenteen.
Ja mitä tällä on tekemistä digi-TV:n kanssa?
Käsket vaan kaverin DVD-soitinta siirtymään kakella kohtaan (time) 0:37.00 .
VHS-kasetti olisi hyvä kelata alkuun ennen eject-nappulan painamista (ei jää nauhaan jälkeä) eli kelailuksi menee.
DVD on hyvä, mutta.
Jos kaverilla on vain pleijeri ja ei kykene lukemaan
laitteesi tekemää levyä ei onnistu.
RW pitäisi muistaa lukita, R viimeistellä.
Näitä ongelmia VHS-talleinetissa ei ole.
Itse olen poistanut nauhan milloin haluan,
eikä "nauhaan jäänyt jälki" ole haitannut
jos nyt sellaista edes tulee.
entäs cd levyt? aina pitää aloittaa kappaleen kuuntelu alusta. lp:ssä sai laittaa neulan siihen kohtaan kuin haluaa. ja ah sitä ihanaa kohinaa ja särinää. ennen oli kaikki paljon paremmin:)