eli kävin siellä.
tarjottiin vaan it-alaa ja kauppakorkean rahoitusta. ei muille opiskelualoille töitä. outoa. ei juristeja haluta, eikä humanisteja, jotka osaavat vieraita kielia.
CONTACT-FORUM,
6
1590
Vastaukset
- vastavalmistunut FM
Kävin myös. Tavallaan on luonnollista, että IT-ala on niin esillä, siellä sillä alalla taitaa olla aika kova pula osaajista. Eli firmat yrittävät rerytoida kaikin keinoin, ml. messut.
Konsulttifirmojen edustajat kyllä suhtautuivat positiivisesti tälläiseen humanistiinkin.
Selvää on, että joiltain opiskelu-aloilta työllistytään paremmin. Ellet halua mennä takaisin yliopistoon suorittamaan uutta tutkintoa, niin kannattaa yrittää vaan myydä itseään ja korostaa sitä osaamista mitä on.
(P.S. Jos olet juristi, niin ihmettelen suuresti ellei työtä ole tarjolla!)- haluttu juristeja,
tuo olikeasti oli ällistyttävää!
- mutta olen loppusuoralla
ja etsin myös yrityksistä hyvää työtä, koska ykstiyisten puolella, eli jossakin isomassa yrityksessä, voisi tienata enemmän kuin asianajotoimistoissa tai valtion puolella, jossa palkat ovat tosi surkeita.
- hyvän aikaa
mutta olen loppusuoralla kirjoitti:
ja etsin myös yrityksistä hyvää työtä, koska ykstiyisten puolella, eli jossakin isomassa yrityksessä, voisi tienata enemmän kuin asianajotoimistoissa tai valtion puolella, jossa palkat ovat tosi surkeita.
Useimmat kunnon duunit yksityisissä fimoissa menee tyypeille, joilla on jo kokemusta valtiolta tai asianajofirmoista. Niiden kanssahan siellä firmassakin eniten yhteistyötä tehdään.
- antti123456
Tänään taas oli messut, kävikö kukaan?
- Anonyymi
Ruusu saa kyllä tämänkin puljun nurin niinkuin aikaisemmatkin missä on työskennellyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1436738MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny615843Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884519NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1014440Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1574241Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.931628- 3961495
- 821349
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a301335Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?421122