Luin lehdestä, että Venäjällä oli hoitaja teipannut vauvoilta suut kiinni, kun oli liian vähän hoitajia ja vauvat itkivät.
Tätähän voisi soveltaa vanhuksiinkin, ei millään meinaa ehtiä nytkään, saati sitten tulevaisuudessa. Tai toinen esitetty vaihtoehtohan on tuo itsemurhapilleri, mutta kun dememtoitunut vanhus ei ole oikeustoimikelpoinen, niin tabletti olisi ratkaisu vain harvoille.
Tätähän voisi soveltaa vanhuksiinkin, ei millään meinaa ehtiä nytkään, saati sitten tulevaisuudessa. Tai toinen esitetty vaihtoehtohan on tuo itsemurhapilleri, mutta kun dememtoitunut vanhus ei ole oikeustoimikelpoinen, niin tabletti olisi ratkaisu vain harvoille.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tuota samaa voisi soveltaa ainaiseen hoitajien kitinään, valittamiseen ja ruikuttamiseen. Eipä ihme että uuvuttaa kun kaikki energia menee tyhjästä valittamiseen. Työilmapiiri ainakin paranisi huomattavasti, kun ei tarttis kuunnella joka päivä samaa itkuvirttä.
T: Hoitsutyttönen
Yksi hyvä idea on viedä ne hälytysnappulat kaikilta..
lepositeet ja teippi suulle.
Hoitajat saisivat rauhassa oleilla kahvihuoneessa.
koska et ymmärrä, että välillä on käytävä kahvihuoneessa jotta taas jaksaa porskuttaa. Aivot on rakennettu jäsentelemään tietoa, ja mitenkä sitä jäsennät kun koko ajan tulee tuutista lisää. Silloin on otettava teipit käyttöön, jos kapasiteetin raja ylittyy :-(. Ja sentään vielä on kahvihuone, kiitos ammattiliiton. Muuten sekin olisi jo täynnä potilaita.
Hoidokeille pirusti pampameja tai lobotomia. Kyllä luulis HOITJAPULANKIN helpottavan, ku pääsee turhasta narinasta ja saa kuunnella vaan mieltäylentävää örinää.
Noooo, niinku aloittajakin varmaan ajatteli, ni vitsi vitsinä.
teipataan vaan potilaiden suut ja p..seet, pesut pesulinjasysteemillä, hoitajille hessitipat ja katetri ni ei tarvi alvariinsa ravata työajalla vessassa tai syömässä