Vietin juuri 2 viikkoa vaimoni kanssa Laguna mar hotellissa. Lomamme oli erittäin onnistunut. Plussaa: Laguna Marin hyvä ruoka, varsinkin keitot. Korkeatasoinen iltaohjelma, upeat showt ja hauskat kilpailut. Lapsiperheille hotellia voi suositella. 5-6 lastenallasta, "lasten pesukatu", vesipyssyt, eläinsuihkut, ilmastoitu lasten huone, banana ajelut ja papukaijat. Ohjelmaa ja kilpailuja koko päivän, palkintojen jako sekä mukuladisco illalla. Saarella tutustuimme todella viehättävään ja fiksuun naishenkilöön nimeltään Maria, joka toimi ennen paikallisoppaana. Kielitaito: eng., ranska ja tietenkin esp. Hänen avullaan nähtiin ja kuultiin hyvin paljon Margaritan historiasta ja nykypäivästä. Hänet tunnettiin joka paikassa ja La Restingan veneajelulla venekuski etsi meille ostereita niin paljon kuin halusimme. Kiersimme hänen kanssaan saarta 9 tunnin ajan hintaan 150000b eli 34e. Kyyti oli turvallista toisin kuin eräillä muilla kuskeilla. Jos joku on kiinnostunut hänen palveluistaan voin antaa puh.num. Los Roquesin korallisaaret ovat tunnin lentomatkan päässä. Snorklausvedet eivät vedä vertoja Thaimaan tai Malesian vastaaviin, paljon köyhempi vedenalainen maailma mutta muuten upeat rannat. Rahanvaihtokurssi oli parhaimmillaan 1e=4400b. Porlamarin rahanvaihtajia kannattaa varoa joilla ei ole omaa liikettä. He toimivat kuin ennen vanhaan itä-blokissa, laskevat nippuun pari tonnia liian vähän ja kun huomautat asiasta hän haluaa nipun takaisin ja saadessasi rahat uudestaan rahoista puuttuu puolet. Me emme antaneet nippua takaisin ja kaveri hermostui täydellisesti. Conejerosin markkinoilta löytyvät halvat tuliaiset 3 t-paitaa hintaan 25000b. Vatsataudit eikä muutkaan sairaudet vaivanneet (eka kerta). Ihmiset todella ystävällisiä ja avoimia eikä roskaisuus pahemmin häirinnyt. Ei muuta kuin tervemenoa Margaritalle.
Kokemuksia Margaritalta
7
2749
Vastaukset
- Aurinkoa ja palmuja
Palasimme Margaritalta keskiviikkona. Matkapäiväkirjamme löytyy osoitteesta http://paahde.vuodatus.net/
Pidimme kovasti saaresta, tosin varmasti hotellivalintakin vaikutti kovin. Hilton Margaritan allasalueen veroista paikkaa emme ole aiemmin nähneet ja siellä vierähti useampi päivä kuin etukäteen kuvittelimme!
Mahatauti iski minulle, mutta lääkärin rohtojen ansiosta ongelma jäi yhteen päivään.
Tuonne voisi mennä uudestaankin! :)- Margaritan matkailijat
kiittävät hienosta matkapäiväkirjasta kuvineen. Mielenkiintoista luettavaa ja katseltavaa. Ehkä tapasimmekin teidät poislähtiessä Hiltonilla, jos niin, niin terveiset teille.
- Aurinkoa ja palmuja
Margaritan matkailijat kirjoitti:
kiittävät hienosta matkapäiväkirjasta kuvineen. Mielenkiintoista luettavaa ja katseltavaa. Ehkä tapasimmekin teidät poislähtiessä Hiltonilla, jos niin, niin terveiset teille.
^ Ilmeisesti tapasimme juu, jos te olette ne koko kuun saarella viihtyneet? Terveisiä sinnekin päin! :)
- Eippu1962
Hei Jamppi -56
Voisitko laittaa Marian yhteystiedot.
Menemme lokakuussa ja paikallinen "opas"tuntuisi
hyvältä vaihtoehdolta.
Kiitos ;)- Jamppi-56
Morjensta Eippu 1962. Sorry tää vähän kesti. puh. no. saarelta soitettaessa on 04147932222. ja jos suomesta soittaa venezuelan suunnat eteen.Kerro Tanjalta ja Jampalta terveiset jos tapaatte.
- Ari
Muistatko tarkemmin pistettä missä kurssi oli 4400 bolivaria?
- Jamppi -56
joo, se oli nettikahvila le flamboyant hotellilta etelään ehkä 100 metriä. Neuvotella voi kurssista, se ei ole välttämättä eka hinta minkä he sanovat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?722739Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,252488Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville422181Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.132016Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1111507- 1671363
- 521042
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa28984IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih16798Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois99791