Ankara pakkanen. Suomalainen istuu jäällä pilkillä ilman lakkia korvat punaisina. Toinen suomalainen tulee paikalle ja kysyy:
- Kuule, minkä takia sinä olet ilman lakkia?
- No katsos, minä olin eilen täällä pilkillä karvalakki päässä ja tuolla lammen toisella rannalla istui venäläinen pilkkimässä ja kutsui minuakin ottamaan votkaryypyn lämpimiksi.
- Entä sitten?
- Minulla oli karvalakki korvilla, enkä kuullut mitä hän sanoi!
Osattaan sitä täälläkkii, kehtootte pilkata hyvää lämmintä autoa.
Harashoo
stoptykkänään
0
1042
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup483507Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1242802Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua402454Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.652177Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu4311747- 621227
- 561123
- 2591059
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.651011- 45978