Parveke Huoneisto

Kahdelle

Kaivattaisiin ehdotuksia/kokemuksia parvekkeellisesta huoneistosta Prahan keskustassa!
Kaksi "vanhaa" olisi menossa keväällä. Kiitoksia

5

905

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siellä käyneenä

      ..sanoisin kyllä, että ei niissä parvekkeita ole. Pitää mennä Etelä-Eurooppaan, varsinaisille aurinkoalueille, ennen kuin partsit ovat käytössä hotelleissa. Ei ollut myöskään Budapestissa. Tupakoijalle tukalaa, koska huoneessa ei viitsisi käryttää.
      Meillä oli taannoin Prahassa käytössä huoneisto, jonka keittiössä emäntä kärytti ikkuna auki ja kohtuudella se savu saatiin häivytettyä. Oli OK-matkojen hotelli, nimeä en jaksa nyt muistaa, mutta kaikin puolin hyvä ja suositeltava, ei ihan keskustassa, mutta ratikka- tai metromatkan päässä.
      Varokaa taskuvarkaita. Ei käsilaukkuja, kaikki rahat jemmaan vaatteiden sisään ja tarkkuutta esim. metrojen sisäänkäynnin yhteydessä ja muutenkin ihmisvilinöissä. Prahan roistot ovat taskuvarkaiden aatelia.

    • kirska

      Kun selailin eri hotelli vaihtoehtoja. Se oli kyllä noin 1-2 kilometriä keskustasta. Näkymät joelle ja linnalle. En muista yhtään mistä sen löysin mutta jos joku tietää.. tai jos löytyy niin laitan linkin perästä.

    • Juliska

      Ainakin hotelli Juliksesssa on saatavilla parvekkeellisia huoneistoja, on keskellä kaupunkia. Parvekkeet vieläpä kauniiseen puistoon päin!

    • ffflame

      Parvekkeellinen kämppä löytyy Pension Platanista, http://www.platantour.cz/ (hinnastossa Apartment 11 muistaakseni)ja osoite Revolucni 24. On edullinen koska sijaitsee kuudennessa kerroksessa ilman hissiä. Tekee nannaa pohkeille ja pumpulle raskaan ja kostean ruoan jälkeen... Siis kovin vanhalle (mitä se nyt sitten tarkoittaakaan) ei ehkä sopivin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      17
      1144
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      129
      1065
    3. 57
      1018
    4. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      959
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      55
      892
    6. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      80
      846
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      85
      842
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      165
      803
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      77
      761
    10. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      741
    11. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      33
      618
    12. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      606
    13. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      598
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      55
      559
    15. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      524
    16. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      80
      523
    17. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      507
    18. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      34
      496
    19. Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?

      Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi
      Luterilaisuus
      277
      467
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      38
      413
    Aihe