Amilo A7600\TV-out ?

Miten saan toimimaan tv-out liitännän?
1166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Koneen mukana varmaankin tuli haaroitinkaapeli, minkä kytket koneesta löytyvään tv-out liittimeen. Seuraavaksi selvität, että kumpaa signaalia tv:si ottaa vastaan s-video tai composite. Uudemmista telkkareista löytyvät molemmat liitännät. Mikäli tv:stä ei liitäntöjä löydy hommaa jostain scart-adapteri, minkä sitten liität tv:n scarttiin, ja kytket siihen koneesta tulevat audio- ja videokaapelit. Tv:stä haet AV-kanavan, ja kuvan pitäisi näkyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


3DMAN kirjoitti:

Miten saan toimimaan tv-out liitännän?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu