Edullinen saunatila tampereella?

katja06

Olen järjestämässä polttareita ensi kesäksi ja haussa olisi mahdollisimman edullinen saunatila Tampereen alueelta. Saunaan pitäisi mahtua noin 10 saunojaa. Onko kellään ideoita?

10

6739

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • en paljon osaa auttaa

      uimahallin sauna taitaa olla halvin, mutta tuskin sitä taroitit vai kuinka?

      Hinnoista en paljonkaa teirä mutta saunoja on esim

      -Rantatiellä (nimeä en muista ei taira olla musta suuresti apua)
      mutta katso googlesta ja laita tampereen saunat hakusanaksi.

      • katja06

        joo, olen kyllä googlannu netissä aika paljon saunoja etsiessäni, joten toivonkin tällä viestillä saavani tietoa saunoista joita ei niin paljoa mainosteta. Ne kun yleensä on niitä halvimpia..


    • siistit tilat

      Poliisilaitoksen ja Ortodoksikirkon väliin jää vaalea talo oik. puolen, kun tullaan poliisilta päin. Siellä on tosi siistit saunatilat takkoineen ja pikkukeittiöineen. En vaan tiedä, kuka vuokraa, mutta siinä ovessa voisi lukea...
      Olen ollut siellä parikin kertaa kavereitten polttareissa. Lisäksi paikka on lähellä kaupungin ravintoloita, eli on on kävelty jatkoille.

    • minnamaija

      Hei,

      Tampereen lääketieteellinen kandidaattiseura vuokraa Tampere-talon vierestä todella tyylikästä ja edustavaa saunatilaa, joka on mielestäni myös edullinen. Oltiin yhden kaverin polttareissa siellä n 1 kk sitten, ja oli tosi hieno tila! Baareihin tosi lyhyt kävelymatka, ja autolliset löytää parkkitilaa läheltä.
      Tällaisesta osoitteesta:
      www.uta.fi/jarjestot/tlk

      • kaaso

        Tossa jo joku aikasemmin puhui Sorin saunasta. Olen myöskin ollut siellä,siistit tilat ja todellakin lyhyt matka kaupungille. Hinta muistaakseni 250€, ja ulkona pitää olla klo 24. Muita vaihtoehtoja vois olla esim. Koskikeskuksen katolla oleva sauna. Oikeen viihtysä paikka myös. Hinta samaa luokkaa ja sama poistumisaika. Sit on viel Kaupinojan sauna, jos haluaa olla järven rannalla. Hinta oli kai 230€ (2v. sitten) Sieltä tulee keskustaan matkaa pari kilsaa. Jos haluaa jotain todella ihanaa ja perinteistä, suosittelen Rajaportin saunaa Pispalassa.


    • kapu7

      Kristilla Kaukajärvellä, hyvät yhteydet.
      Polttarit, pikkujoulut, häät, syntymäpäivät.

      Tampereella nääs.

    • kapu7
      • kapu7

        halpa sauna tampere


    • index1

    • saunaparoni

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      45
      2186
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      190
      1997
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1372
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      879
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      45
      857
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      835
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      736
    Aihe