Jenkkisänky

Onko kellään jakaa kokemuksia huokeamman pään jenkkisängyistä? Esim. Sotkalla hinnat alkavat 399. Moni muukin ketju myy jenkkisänkypaketteja 400-500 e hinnalla. Onko näissä jotain vikaa, kun maksavat 1/3 laadukkaamman sängyn hinnasta?
3544
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

eli laatu vaihtelee! jousien määrä, vyöhykkeet, pussit, langan hahvuus, materiaalit kankaissa ja sisuksissa.. monen summa.
pää periaattena voi kai pitää että edulliset kestävät 5 vuotta, hinnakkaammat 10, mutta sitten nekin on jo hygienia syistä syytä vaihtaa.

vähän kuin auton yms osto. Kulkee se Fiatkin..

Äänestä

Hinta korreloi laatua. tuplaa hinta haarukka niin saat ihan hyvän punkan.
Kolme kertaa revennyt päällis kangas on jo aika paljon...

Äänestä

Ostin tarjouksesta Sotkalta v.98 jenkkisängyn, eikä ole valittamista ollut. Edelleenkin nukun siinä oikein hyvin. Tietty Sotkallakin on monenlaisia vaihtoehtoja tarjolla..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokemuksia... kirjoitti:

Onko kellään jakaa kokemuksia huokeamman pään jenkkisängyistä? Esim. Sotkalla hinnat alkavat 399. Moni muukin ketju myy jenkkisänkypaketteja 400-500 e hinnalla. Onko näissä jotain vikaa, kun maksavat 1/3 laadukkaamman sängyn hinnasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu