Kertokaahan kokemuksia Hesperia playa el aqua hotellista. Home-viestin olen jo lukenut alta, mutta muuten tällä palstalla ei ole tästä hotellista paljonkaan kirjoiteltu.
Hotelli Hesperia playa el aqua
3
1161
Vastaukset
- Matka Aino
Vietin kaksi viikkoa kyseissä hotellissa.Homeista vielä sen verran,että vaihto kerrostaloista bungalowiin onnistui helposti,vaikka matkailimme joulusenongin aikoihin.
Altaalla näin järjestettävän vesijumppaa, ja bingoa houkuteltiin pelaamaan jokapäivä.
Rannalla oli pelattiin lentistä.
Ruokailut olivat välillä tukkoisia,ja ruokajuomia sai odotella turhan kauan.Samoin altaalla sekä rannalla muodostui välillä pikiäkin jonoja juomien hakijoista.Rennolla lomamielellä niistä ei kauheasti paineita otettu.
Iltaisin oli järjestetty tanssiesityksiä.
Joulun ruokailu altaan äärellä oli katastrofi.Jonot olivat mielettömät.Ottivat kuitenkin opikseen, ja uuden vuoden bileet toimivat paljon paremmin.
Tämä on siis huippusesongin aikana käyneen kommentti.Vastaan sinulle jos haluat jotain erityistä ko.hotellista tietää.
Ota hyvä lomamieli mukaasi niin pärjäät varmasti.- 3.4. lähtö
Kiitoksia vastauksestasi. Vielä olisi muutama kysymys. :)
Millainen oli hotellin taso muuten? Siisteys? Oliko meteliä iltaisin/öisin? Tiedätkö lasten kerhosta mitään? Toimiko ilmastointi? Oliko allasalueet tai uimaranta ihan täysiä? Missäpäin hotellialuetta homeongelmaa esiintyi? Oliko hyttysiä, torakoita yms? - Homeessa majaillut
3.4. lähtö kirjoitti:
Kiitoksia vastauksestasi. Vielä olisi muutama kysymys. :)
Millainen oli hotellin taso muuten? Siisteys? Oliko meteliä iltaisin/öisin? Tiedätkö lasten kerhosta mitään? Toimiko ilmastointi? Oliko allasalueet tai uimaranta ihan täysiä? Missäpäin hotellialuetta homeongelmaa esiintyi? Oliko hyttysiä, torakoita yms?Homeongelma oli "kerrostaloissa". Luin jutun siitä, että ihmiset olivat saaneet vaihdettua bungaloweihin helposti. Meillä se ei käynyt niin helposti. Vaihdoimme kaksi kertaa huonetta ja päädyimme edelleen homeläävään, koska kuulemma bungaloweja ei ollut vapaana. Eli se riippuu ihan tuurista saako vaihdettua vai ei... suosittelen jo täällä suomessa ottamaan yhteyttä finnmatkoihin ja pyytämään bungalowia niin säästyy monelta tuskalta paikan päällä. Hotellin toiminta on todella hidasta.. eli ei kannata hermostua jos jokin asia hoituu vasta huomenna tai ei koskaan.
Iltaisin meteli ei meitä ainakaan häirinnyt. Jotkut sanoivat bungaloweissa, että alueella olevat apinat pitivät öisin meteliä.
Ilmastointi toimi myös vaihtelevasti, joissain huoneissa ilmastoinnin saa vain on tai off (jääkaappi/sauna periaatteella), joissain taas saa itse määritellä lämpötilan. Allasalueelta aurinkotuolien saaminen ei ollut ongelma, mutta rantsuun kannattaa kyllä suunnata aamulla/aamupäivällä. Muutamana päivänä puolen päivän aikoihin ei aurinkotuolia enää tahtonut rannalta saada.
Hyttysiä oli melko vähän. Muutaman piston sain matkan aikana. Torakoita ei tainnut näkyä koko matkalla. Hotellin taso on kyllä eri mitä nettisivut antavat kuvan, mutta jos ei joudu homeläävään niin ihan asuttava hotelli kahden viikon matkalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs531615- 1741356
- 101315
- 761274
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli2841202- 171150
Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä61928Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti96928Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää33913- 347815