Hotelli Hesperia playa el aqua

3.4. lähtö

Kertokaahan kokemuksia Hesperia playa el aqua hotellista. Home-viestin olen jo lukenut alta, mutta muuten tällä palstalla ei ole tästä hotellista paljonkaan kirjoiteltu.

3

1182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Matka Aino

      Vietin kaksi viikkoa kyseissä hotellissa.Homeista vielä sen verran,että vaihto kerrostaloista bungalowiin onnistui helposti,vaikka matkailimme joulusenongin aikoihin.
      Altaalla näin järjestettävän vesijumppaa, ja bingoa houkuteltiin pelaamaan jokapäivä.
      Rannalla oli pelattiin lentistä.
      Ruokailut olivat välillä tukkoisia,ja ruokajuomia sai odotella turhan kauan.Samoin altaalla sekä rannalla muodostui välillä pikiäkin jonoja juomien hakijoista.Rennolla lomamielellä niistä ei kauheasti paineita otettu.
      Iltaisin oli järjestetty tanssiesityksiä.
      Joulun ruokailu altaan äärellä oli katastrofi.Jonot olivat mielettömät.Ottivat kuitenkin opikseen, ja uuden vuoden bileet toimivat paljon paremmin.
      Tämä on siis huippusesongin aikana käyneen kommentti.Vastaan sinulle jos haluat jotain erityistä ko.hotellista tietää.
      Ota hyvä lomamieli mukaasi niin pärjäät varmasti.

      • 3.4. lähtö

        Kiitoksia vastauksestasi. Vielä olisi muutama kysymys. :)

        Millainen oli hotellin taso muuten? Siisteys? Oliko meteliä iltaisin/öisin? Tiedätkö lasten kerhosta mitään? Toimiko ilmastointi? Oliko allasalueet tai uimaranta ihan täysiä? Missäpäin hotellialuetta homeongelmaa esiintyi? Oliko hyttysiä, torakoita yms?


      • Homeessa majaillut
        3.4. lähtö kirjoitti:

        Kiitoksia vastauksestasi. Vielä olisi muutama kysymys. :)

        Millainen oli hotellin taso muuten? Siisteys? Oliko meteliä iltaisin/öisin? Tiedätkö lasten kerhosta mitään? Toimiko ilmastointi? Oliko allasalueet tai uimaranta ihan täysiä? Missäpäin hotellialuetta homeongelmaa esiintyi? Oliko hyttysiä, torakoita yms?

        Homeongelma oli "kerrostaloissa". Luin jutun siitä, että ihmiset olivat saaneet vaihdettua bungaloweihin helposti. Meillä se ei käynyt niin helposti. Vaihdoimme kaksi kertaa huonetta ja päädyimme edelleen homeläävään, koska kuulemma bungaloweja ei ollut vapaana. Eli se riippuu ihan tuurista saako vaihdettua vai ei... suosittelen jo täällä suomessa ottamaan yhteyttä finnmatkoihin ja pyytämään bungalowia niin säästyy monelta tuskalta paikan päällä. Hotellin toiminta on todella hidasta.. eli ei kannata hermostua jos jokin asia hoituu vasta huomenna tai ei koskaan.

        Iltaisin meteli ei meitä ainakaan häirinnyt. Jotkut sanoivat bungaloweissa, että alueella olevat apinat pitivät öisin meteliä.

        Ilmastointi toimi myös vaihtelevasti, joissain huoneissa ilmastoinnin saa vain on tai off (jääkaappi/sauna periaatteella), joissain taas saa itse määritellä lämpötilan. Allasalueelta aurinkotuolien saaminen ei ollut ongelma, mutta rantsuun kannattaa kyllä suunnata aamulla/aamupäivällä. Muutamana päivänä puolen päivän aikoihin ei aurinkotuolia enää tahtonut rannalta saada.

        Hyttysiä oli melko vähän. Muutaman piston sain matkan aikana. Torakoita ei tainnut näkyä koko matkalla. Hotellin taso on kyllä eri mitä nettisivut antavat kuvan, mutta jos ei joudu homeläävään niin ihan asuttava hotelli kahden viikon matkalle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      199
      6415
    2. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      255
      4334
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      142
      3565
    4. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      107
      3377
    5. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      55
      3377
    6. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      49
      2856
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      75
      2417
    8. Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon

      Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon
      Pyhäjärvi
      243
      2407
    9. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      25
      2346
    10. Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?

      Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk
      Tv-sarjat
      100
      1937
    Aihe