Magneettikiinnitteinen suksiteline autoon??

Soap

Moe! Onko kenelläkään kokemuksia auton katolle laitettavista magneettikiinnitteisistä suksitelineistä? Pitäisi satunnaisesti kuljetella muutamaa suksiparia mäen alle ja ladun alkuun. Sopiiko magneetti teline ko. käyttöön, pysyykö katolla, naarmuttaako kattoa, kestääkö värkki?

Jos tietoa on kerro kokemuksesi!

3

4751

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • zob

      Hyvin kestivät Saksassa 180km/h nopeudessa. Helpot laittaa katolle ja ottaa pois. Eivät naarmuttaneet maalipintaa. Ajattelin ostaa itsellekin.

    • suksetkatolle

      up.
      onko näistä kokemuksia muilla ?

      • magneettto

        Sama juttu kuin 2008 vastauksessa, vuokra-autossa alpeilla ollut käytössä ja hyvin toimivat. Tosin itse painelin vaan 130-140 km/h niiden kanssa.

        Mietin myös hankkimista mutta en ole tarvinnut, satunnaiskäyttöön kuitenkin sopivat. Maalipinnan oltava puhdas ennen asentamista ja varmasti myös sula ( ei jäätä pinnassa )


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      58
      5574
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      199
      3635
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      2438
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      22
      2385
    5. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      9
      1278
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      67
      1078
    7. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      102
      1069
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      89
      1051
    9. Rötösherra käräjillä

      Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu
      Ähtäri
      18
      1032
    10. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      975
    Aihe