kääpiösnautseri

maailman ihanin rotu!!!sopii moneen harrastukseen ja kotikoiraksi.en ole hetkeekään katunut valintaani.mitä mieltä muut?
3712
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kääpiösnautseri on todella ihana rotu joka soveltuu ,kaikenlaiseen harrastukseen myös kotikoiraksi.Kasvattajana olen huomannut kuinka pennuilla on kysyntää,sillä on myös terve rotu ei kummemmin sairauksia ole,olen kyseistä rotua kasvattanut yli 10-vuotta muuta rotua en enään haaveile.Lenkillä lenkittäjä väsyy ennenkuin käppänä suosittelen kuka on kiinnostunut rodusta iso koira pienessä muodossa.Voit käydä tutustumassa www.kaapiosnautseri.net sivuilla

Äänestä
  • Olen samaa mieltä, käppänä on todella ihana rotu! Itselläni on 6kk ikäinen musta uros. Juuri käytiin ekassa trimmissä ja nyt poika on entistä hurmaavampi! Lenkillä todellakin itse väsyy ennemminkin kuin käppänä. Poika meinaan kävelee välillä sellasta pikakävelyä et ite ei meinaa pysyä vauhdissa mukana! Olen todellakin rakastuntu tähän rotuun, suosittelen!!!

    Äänestä

ja rotu on mahtava! Suuri koira pienessä koossa. :) Harrastus kaverina loistava. Me harrastetaan tokoa ja agilitya kummassakin aiotaan kisata. Agility vahvempi laji mutta soveltuu moneen eri lajiin. Lenkki kaverina ei todella se joka ensimmäisenä väsyy. :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


musta sellainen kirjoitti:

maailman ihanin rotu!!!sopii moneen harrastukseen ja kotikoiraksi.en ole hetkeekään katunut valintaani.mitä mieltä muut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu