F1 sivujen kuuma paljastus ?

Kerättyjen IP-osoiteiden perusteella etupäässä nimimerkkiä; "Jesus1" käyttävä henkilö onkin vantaalinen yläasteen oppilas. Tämä 16-vuotias "Jonna" ei olekkaan poika vaan ihka elävä mimmi.... Jonna = jesus1, näppärää eikö totta?
2349
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tyttö.

No ilmankos. Pitääkin muuttaa suhtautumista häneen samantien. Tuonkun olisi tiennyt aiemmin...

Ihan kiva, että tyttösetkin kirjoittelevat tänne :)

Tosin, tyttöjenkin - vaikkakin nuori iältään vielä - kohdalla voisi odottaa edes kohtuullisen asiallista tekstiä, mutta ihan kaikkeahan ei voi kuitenkaan vaatia... ;)

Äänestä
  • mistä tiedät ja pystytkö todistamaan,kuka on kyseessä?.
    Vai oikein IP-...???. =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


papparazia kirjoitti:

Kerättyjen IP-osoiteiden perusteella etupäässä nimimerkkiä; "Jesus1" käyttävä henkilö onkin vantaalinen yläasteen oppilas. Tämä 16-vuotias "Jonna" ei olekkaan poika vaan ihka elävä mimmi.... Jonna = jesus1, näppärää eikö totta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu