Deturin kautta sais halpoja matkoja Turkkiin.
Onko kellään kokemuksia, voiko Deturiin luottaa?
Onko kellään kokemuksia, voiko Deturiin luottaa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Pari vuotta sitten oltiin ja kaikki meni ok. Lentoyhtiökin oli Tunisialainen, mutta opas oli mukana mennen tullen.
Vuosia toiminut firma, miksi ei?
ei ole deturista pahaa sanaa sanottavana mutta ehkä minulla on ollut vain hyvä tuuri. kaikki reissut ovat, ainakin heidän puolesta, olleet onnistuneita. tälläkin kertaa aion kyllä heihin luottaa.
Ei mitään pahaa sanottavaa k.o yhtiöstä.Ollaan käyty 3x Deturin matkoilla ja kaikki mennyt ihan hyvin.Am.n kanssa on kerran vähän jouduttu kättä vääntään Espanjan reissulla..
Deturilla on menty pari kertaa. Eihän noi lentosafkat ole koskaan mitään hyvää, nippanappa syötävää. Mut ei kai sinne koneeseen olla syömään menty!
Hotellit ollu hyviä, jopa "määrittelemätön" jossa alavaatimuksena oli oma suihku ja wc. Päästiin 4 tähden hotelliin ja saatiin merinäköala ja tosi siisti palvelu.
Oppaat ei aina osanneet suomea, mutta joustavuutta mieleen niin matka onnistuu!
Viimeiset 4 kertaa Deturin matkoilla olleena voin kertoa, että koneessa, olipa se Atlasjet tai Pegasus, ei ole ruokajuomia, siis, viinejä riittänyt kaikille halukkaille, ja ruoka on ollut mitä hirveintä. Ihan tosi. Toisin on Turkish Airlinella, ruoka hyvää ja se pieni viinikin kuuluu hintaan, eikä ole kertaakaan loppunut kesken, kaikille on riittänyt. Palvelu koneessa on ihan toista luokkaa kuin turistilennoilla. Enemmän jalkatilaa ja koneet uudempia. Suosittelen.
Me oltiin viime kesänä Deturin matkalla Turkissa, kaikki meni hyvin, menomatkalla ei ollut koneessa suomalaisia lentoemäntiä koska Pegasuksella lennettin. Mutta tulo matkalla oli ja tulo matkalla ei ollut kunnon ruokaa, leipää vain.
kerran ollut enkä toista kertaa ihan heti mene. turkkilainen kone no joo ruoka oli hyvää jopa 13v tyttöni söi kaikki toisin kuin finnairin koneissa. juomat kyllä loppui kesken mennen tullen, mutta se oli pieni juttu verraten niihin kaikkiin virolaisiin (puoli koneellista) jotka käyttäytyivät koneessa samoin kuin suomalaiset ehkä noin 15v sitten.valitin deturille jälkeen päin, mutta eihän se sit enään mitään auttanut. nämä hyppivät pitkin käytäviä koko ajan ja mennen tullen veivät meidän istumapaikat. ei ollut kovin kiva laittaa kahta nuorta tyttöä erilleen minusta, lentoemot kun eivät ymmärtäneet mitään. ei silti en heitä moiti, olivat tosi ystävällisiä kaikinpuolin. kundeilla oli kännyt auki koko lentomatkan ja laittelivat viestejä menemään ja sanoin heille että se on kiellettyä. hyvä kun en saanut selkääni. mutta mutta tämä on vaan meidän perheen kokemus deturista, toivottavasti muilla on ollut parempi onni. hotelli oli hyvä ja henkilökunta mukavaa.