Työpaikan ihmissuhteet vaikuttavat työn tekemiseen, ja siksi työpaikkasuhteista tulee helposti kaikkien asioita. Tällöin pomon on otettava niihin kantaa, halusi tai ei.
Työpaikka suhteet
sivuseuraaja
11064
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kyllä vain., oot erittäin oikeassa. Pomon on sanottava missä kaappi seisoo, jos riitatilanne ei ratkea muulla tavalla.
Pomon ei tule asettua kenenkään puolelle vaan olisi tarkasteltava asiaa ulkopuolisin silmin ja tehddä oikeamielinen ratkaisu asiasta sitten.
Usein sanotaan, että asiat riitelee, mutta kyllä asia on ihan päinvastoin. Kyllä ne henkilöt riitelee ja juuri sen vuoksi siihen on tartuttava saatava järki päähän.
Eräässäkintyöpaikassa toinen toivoi, että toinen henkilö ei palaisi lomalta ollenkaan ettei tarvitsisi nähdä.Kenties ajatteli synkillä hetkillä, että kuolis pois.Mutta elämää ei kannata tuhlata riitelyyn, sillä ole iloisella mielellä; kukaan ei ole kuolematon.