Viime viikolla alkoi Mondeon (1.8 -02) tyhjäkäynti seilaamaan ja perjantaiaamuna pikahuoltoon: Tuloksena tyhjäkäyntiventtiilin vaihto ja kustannukset 185 egee!!! Huoltopäällikkö myös ilmoitti että, imusarjasta kuuluu ääntä, ja että syypäänä kaasuläppä. Korjausarvioksi ilmoitti 400 egee. Pitäisi korjata piakkoin, sillä jos läppä irtoaa seurauksena moottoririkko -> Nyt kyllä menee hermot!!!
Mondeo ollut alla 1.5 vuotta ja ennen tätä ei mitään ongelmia. Onko tuo kaasuläppäongelma tuttu muille mondeon omistajille?
Mondeo ollut alla 1.5 vuotta ja ennen tätä ei mitään ongelmia. Onko tuo kaasuläppäongelma tuttu muille mondeon omistajille?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Pistä hakuun, löytyy.
Lupasivat varmasti tulla hinnassa vastaan.
Onkohan tuo tekovika ;)
Eikö muita ongelmia ole ollut ?
Ei ole ollut mitään muita ongelmia. Kaksi kertaa käynyt normaalissa huollossa ilman mitään lisätöitä...