Murmansk -38 c

Tekis kyl pirusti miel lähtee. Pian, ennenku pakkaset laskee liikaa. Olisko muita innostuneita?
3693
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Murmanskiin kiinnostaisi taas lähteä, mutta aikaa olisi vasta maaliskuun alussa. Viime vuonna oli parhaimmillaan noin -30 Itä-Lapissa sinne matkatessa (myös maaliskuun alussa).

Äänestä
  • Me oltiin pari vuotta sitten huhtikuun alussa Murmanskissa ja siellä oli silloin vain jotain nollakeliä. Harmitti ja vielä kerran harmitti. Kunnon talvipohjolaan sitä päästä tarvitsee. Maaliskuussa vois vielä uskoa pakkasiin ja lähteä. Viikko olis vapaata 8.3.07 klo 07:45:stä etiäpäin. Ketä lähtee Murmanskiin pitään miittiä?

    Äänestä

  • olga74 kirjoitti:

    Me oltiin pari vuotta sitten huhtikuun alussa Murmanskissa ja siellä oli silloin vain jotain nollakeliä. Harmitti ja vielä kerran harmitti. Kunnon talvipohjolaan sitä päästä tarvitsee. Maaliskuussa vois vielä uskoa pakkasiin ja lähteä. Viikko olis vapaata 8.3.07 klo 07:45:stä etiäpäin. Ketä lähtee Murmanskiin pitään miittiä?

    Eihän siellä näytä olevan kuin -11 näinä päivinä. Mistä sie tuon -38 repäsit? ;)

    Pistävämmät pakkaset on täälläpäin ollu, mutta voisin miekin tulla Murmanskissa pistäytymään jos vapaapäivää pukkaa. Mennäänkö samalla kyydillä, jos olet autolla liikenteessä? Bussilla menee niin pirun kauan, ettei näillä vapailla ehtis ku pyörähtää siellä... ;)

    Tsekkaa säät ja menot tästä:
    http://www.murmanout.ru

    Nový most

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


olga74 kirjoitti:

Tekis kyl pirusti miel lähtee. Pian, ennenku pakkaset laskee liikaa. Olisko muita innostuneita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu