...sopivaa autoa.
Kriteereinä voidaan pitää, että auton on oltava takaveto, mielellään useimmiten lukollisella tasauspyörästöllä*, pyöränkulmia helppo säätää*, osia edullisesti tai runsaasti saatavilla ja aika tasapainoinenkin pitäisi olla ja tietysti kevyt tai helposti kevennettävissä. Ja halpakin tietysti... ~~alle 3000€
*Alustaan helppo tehdä tarvittavat muutokset, jotta pyöränkulmia voidaan tämän jälkeen säätää, lukollisia tasauspyörästöjä helposti saatavilla.
Ehdottakaa jäälle/soralle...
4
602
Vastaukset
- Teamin pomo
Lada ja Escort taitavat parhaiten sopia. Riippuu sitten käden taidoista mihin hintaan saat läjään pelin jolla kehtaa b-junnuihin f-sarjassa ilmoittautua.
Mutta jos ihan pelloilla ajelet niin aloita Ladalla. Sillä opit parhaat ajotavat.- Ralhi
No ladaan tuskin periä saa, paitsi alkuperäisiä periä jos vanha sattuu hajoamaan, mut voishan sitä kempin perällä jäällä ajaa. Mut silti vähän huono, jos meinaa leimalle saada. Toinen ns. "ongelma" on ohjaus. Saako ladaan tarkkaa ja nopeaa ohjausta?
- Jos taidot riittää
Ralhi kirjoitti:
No ladaan tuskin periä saa, paitsi alkuperäisiä periä jos vanha sattuu hajoamaan, mut voishan sitä kempin perällä jäällä ajaa. Mut silti vähän huono, jos meinaa leimalle saada. Toinen ns. "ongelma" on ohjaus. Saako ladaan tarkkaa ja nopeaa ohjausta?
Ladalla ajetaan F-ryhmässä. Siis periaatteessa kovimmassa mahdollisessa rallisarjassa - jossa keskineopeudet tuppavat olemaan korkeampia kuin MM-sarjassa.
Jos Lada riittä siellä perineen ja ohjauksineen, niin eiköhän se riitä alkuperäiselle kysyjällekin! - MMS
ENTÄS SAAB 99 TAI SITTEN MAZDA 323 EIKÖS NÄISTÄ SAISI RALLIPELEJÄ TEHTYÄ..ITSE AINAKIN JOS AJAISIN F-RYHMÄÄ MAZDALLA 323 TAI SAABILLA 99.EHKÄ MYÖS LADA 1200 2105 SOPII PARHAITEN...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5559168Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1656284Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3805337Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli724811Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1014433Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664093SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha2064037- 1052145
- 1141568
- 531106