on olleet ihan alkuraskauden merkit? mietin olisiko mahdollista että olisin raskaana, vaikka syönkin pillereitä. kuluvassa liuskassa olen unohtanut ottaa kaksi pilleriä, kumpainenkin eka pilleriviikolla..nyt sitten ihme juttuja, esim. eilen pyörrytti tajuttomasti vaikka makasin vaan sohvalla tekemättä mitään, tähtiä vaan näky silmissä, pissattaa koko ajan (yöllä herään muutamia kertoja vessassa käymään), väsyttää koko ajan ja mielialat heittelehtii ihan miten sattuu. viimesimpänä on tullut ihmeellinen itkuherkkyys (minä en yleensä itke oikeen minkään takia pahemmin), itku meinaa päästä jos jonkinmoisesta asiasta...niin että onko teillä muilla ollut tällaisia oireita?
millaisia...
teillä
1319
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
mä plussasin tänään :)
Mua huimasi välillä, ja huulet nenänalusta rohtui, ilman nuhaa ja niistämistä. Jano ja pissahätä sekä itkuherkkyys tuli huomioitua, sekä lievä ummetus ja lämmön kohoaminen. Niin ja paha maku suussa.
Alamahaa juili välillä kovastikkin. Sellaisia 10 sekunnin pätkiä pari kertaa ennenkö menkkojen ois pitäny alkaa. Nyt menkat 2 päivää myöhässä ja alamaha ollut tosi kipee koko päivän.