Mitä odotat ystävältä?
Voisinko olla sun ystävä?
Rahaa minulla on, mutta olen väkivaltainen.
Käytän myös viinaa.
Voisinko olla sun ystävä?
Rahaa minulla on, mutta olen väkivaltainen.
Käytän myös viinaa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
että persoonasta osa saa ja pitääkin jäädä piilohon.Ystävällä tulisi olla kuten ihmisillä yleensäkin sietokykyä sekä kohdentamis taitoja eli siis suhteellisuuden tajua.Ystäviä ei valita VAIN ja ainoastaan elämän tapojen tarkastelulla,sillä tällaiset elämisen olennaisuudet yhteen sovitetaan vasta silloin kun
on YSTÄVÄ,jos niikseen tulee.Mutta rehellisyys on avain asia ystävyyden saralla.Väkivaltahan on ystävyyden osalta sellainen asia,että toisen on oltava tällöin vahvempi,mutta ei fyysisesti vaan henkisesti,jotta jaksaisi auttaa itseään sekä ystäväänsä.
jos esittelet itsesi noin niin ei kamalasti kiinnosta olla sinun ystäväsi. kuka haluaa rahasi ja lyötkö ystävää :O ?
minäkin mietin samoja pää otsikoita ja niiden takana piileviä kiemuroita,mutta paatos se on joka saa meidät välillä puhumaan sekavia!