Uniini ilmestyy aina välillä raajaton poika, sillä ei ole vaatteita ja silmät ovat ihan mustat. Lisäksi se ei myöskään puhu, se vain ilmestyy, ja sen tietää aina hetkeä ennen kuin se ilmestyy, sitten siinä unessa huutaa kauhusta niin kauan että herää, ja kun herää tuntuu että olisi meinannut tukehtua.
Raajaton poika
5
900
Vastaukset
- Imoder
Tietääkö kukaan mistä tämä voisi johtua.
Tai tietääkö joku olisiko se jäänyt päähäni vaikka lapsena nähdystä kauhuleffasta, onko jossain elokuvassa tuollaista hahmoa ?- kauhuelokuvastakin
omasta mielikuvituksesta. tai jos sinulla on jokin asia joka painaa mieltäsi. (yleensä mieltä painavat asiat saattaa näkyä jonakin mitä vähiten odottaa)..
uneksiminenkin on tietyllätavalla psykologista puuhaa:D ja unikuvilla on oma tarkoituksensa.
miten usein tämä uni toistuu?? - Imoder
kauhuelokuvastakin kirjoitti:
omasta mielikuvituksesta. tai jos sinulla on jokin asia joka painaa mieltäsi. (yleensä mieltä painavat asiat saattaa näkyä jonakin mitä vähiten odottaa)..
uneksiminenkin on tietyllätavalla psykologista puuhaa:D ja unikuvilla on oma tarkoituksensa.
miten usein tämä uni toistuu??Joskus on parinkin viikon taukoja, muttei yleensä kuitenkaan onneksi useammin kuin kerran viikossa. Unen tapahtuma paikkana on aina sen hetkinen olinpaikkani, eli jos olen kotona niin se tapahtuu kotona, jos olen hotellissa, niin silloin se tapahtuu hotellissa.
- todella karmivaa
Imoder kirjoitti:
Joskus on parinkin viikon taukoja, muttei yleensä kuitenkaan onneksi useammin kuin kerran viikossa. Unen tapahtuma paikkana on aina sen hetkinen olinpaikkani, eli jos olen kotona niin se tapahtuu kotona, jos olen hotellissa, niin silloin se tapahtuu hotellissa.
vaikka olisikin "vaan" unesta kysymys..
Kyse saattaa olla ns. "kaksoisolennosta" tai kynnyksenvartijasta eli eräänlaisesta pahasta olemuspuolesta, jonka tarkoituksena on estää sinua näkemästä liian aikaisin tiettyjä asioita.
Kyse on tavallaan hyödyllisestä asiasta ja koska etukäteen aavistat sen tulon, niin käsittääkseni oikealla asenteella voit myös estää sen tulon mikäli se liikaa häiritsee.
Ennaltaehkäise painajaiset Kristuksen nimessä lausutulla iltarukouksella, jossa annat Jumalan hyville voimille luvan vallata unimaailmasi ja käyttää sinua tarvittaessa siellä hyvän palvelukseen. Kyse on psyykkisistä asioista, joten sillä, mille unesi pyhität juuri ennen nukahtamista on oma suuri merkityksensä, vaikka ei välttämättä heti uskoisi.
Jos sitten kuitenkin aavistat jälleen olennon ilmestyvän, kyse on pelon tunteesta, joka syntyy ja joilla itse mahdollistat tai luot tuon entiteetin. Se on siis mielesi luomus ja poistamalla pelon tai katsomalla sitä rohkeasti silmiin sen ilmestyessä, voit voittaa sen.
Vältä yleensäkin pelon ja vihan tunteita sekä päivä-, että unitajunnassasi. Kokeile jopa siunata tuo olento tai pyydä sitä menemään omaan rauhaansa Kristuksen nimessä, kun ensi kerralla näet sen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1193704Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai272760Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso72535Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1262328Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani82114- 371677
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es581086Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t361000Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 75974"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For78933