Onko kukaan ostanut Kodikas taloilta pakettia?Jos on niin miten on yhteistyö sujunut ja oletteko ollut tyytyväisiä lopputulokseen?
KODIKAS TALOT
4
1851
Vastaukset
- -matti
Kyllä jotkut niitäkin ostaa - minäkin. Viisi vuotta sitten ostin Kodikas -paketin. Kilometrin säteellä omasta kämpästä Espoossa tiedän viisi muutakin Kodikas-taloa, joista kaksi toistaiseksi vielä rakenteilla.
Pystytysporukan kyvyt olen tulkinnut erittäin tärkeäksi siinä, millaiseksi lopputulos paketin osalta muodostuu. Kodikkaalla sama porukka näyttää pystyttäneen nämä kaikki mökit. Heillä on homma tosiaan hyvin hanskassa.
Yhteistyön sujumisesta en voi paljoa sanoa, sillä sitä ei juuri ollut; he toimitti elementit ja toimitukseen kuuluvat materiaalit. Kaikki oli kunnossa, joten maksoin laskut. Pari puhelua oli ainoat yhteistyön muodot kaupanteon jälkeen. Sitä en osaa sanoa mikä olisi toiminta, jos joku toimituksessa alkaisi tökkiä.
Olen ihan tyytyväinen lopputulokseen. Olin tosin ensimmäistä pakettia ostamassa ja ihan vihreä rakentaja. Nyt valitsisin hiukan laajemman toimituksen, mutta jos uutta puutaloa alkaisin duunaamaan, niin varmasti kysyisin tarjouksen myös heiltä ... seuraava tosin ei ole puu- vaan kivitalo.- töyskö
Kiva kuulla hyvää palautetta.Toivattavasti meilläkin menisi projekti yhtä hyvin, hinta ainakin Kodikas taloilla on kohdallaan!
- PETTYNYT
ÄLÄ HYVÄ MIES OSTA NIILTÄ MITÄÄN ONGELMA TILANTEESSA EI TOIMI MIKÄÄN PASKA TEHDAS JOS IHAN SUORAAN SANOO JA HUONOT MATERIAALIT PS: OSTIN YHDEN JOTEN KOKEMUSTA ON
- ---
ollut mitään ongelmia, pelkkää hyvää sanottavaa. Paljon todella riippuu pystytysporukasta. Kodikaspaketti tuli tontille lokakuussa, nyt ollaan hyvää vauhtia sisätöissä. Todella hyvä hinta-laatusuhde.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie2505834Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta453842Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom323218Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole603119Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1602944Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava382761Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten902740Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin742430Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt752065Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1942041