vauvan simät

mitenhän tuo kun kirkkaalla talvi-ilmalla ulkoilee vauvan kanssa, niin joko pitäis olla jotkut mini aurinkolasit :D Eihän se aurinko ihan suoraan silmiin paista tietysti.. mutta on niin kirkasta. Eipä kai se haittaa vielä?
1200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

meillä on tytöllä käytössä ollut ihan pienestä asti aurinkolasit, samalla tavalla se aurinko sen silmiin paistaa kun sullekin. lumi heijastaa auringon valon vielä maasta ylöspäin.
tietysti jos on vaunuissa ja joku verho siinä edessä niin ei paista, mutta ei niistä haittaakaan ole.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja aurinko kirjoitti:

mitenhän tuo kun kirkkaalla talvi-ilmalla ulkoilee vauvan kanssa, niin joko pitäis olla jotkut mini aurinkolasit :D Eihän se aurinko ihan suoraan silmiin paista tietysti.. mutta on niin kirkasta. Eipä kai se haittaa vielä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu