Niin mites meni pitkän matikan preli? Omasta mielestäni aika keskivaikee.. ois menny paremmin jos ois lukenu enemmän. no- ylppäreihin sitten :)
Pitkän matikan preli
just me
4824
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ei jaksanu ottaa paineita näihin, kun siitä tulee vaan kurssiarvosana. lukeepahan sit ylppäreihin, vaikka en niistäkään stressaa. melko huono laskija oon, kun en jaksa syventyy opiskelemaan. puolen välin tehtävät tuttuja (aiemmin osannu), mut ei muistanu laisinkaan miten pitäis aloittaa ja pientä epävarmuutta ekoissakin tehtävissä. eli tällaset asiat mun ois hyvä saada treenattuu kuntoon.
Itellä edessä prelit huomenna, pitkä matikka ja läpi ois päästävä..
Eli ystävälliset ihmiset:
Kysymyksiä prelistä?
Vastauksia prelistä?
Kiitän.
Aamulla päätin etten mee, ulkonakin oli niin pirun kylmä ja unta oli kertyny vajaat 4 tuntii niin ei vaan jaksanu lähtee. Jäin sitten nukkumaan ja heräsin kaheltatoista :P
Vissiin kertauskurssista tulee näin k, joka sitten häipyy sieltä eikö?
Ihan ok preli, otin sen lähinnä lähtötasotestinä.=) Näkee sit vähän, mihin kiinnittää huomiota kertaillessa. Vaikutti aika selkeiltä tehtäviltä, jotka olis varmasti onnistunu paljon helpommin, jos jutut olis ollu tuoreemmassa muistissa=)
nimi. keksin induktion uudelleen tänään;)