http://www.puolenkuunpelit.com/kauppa/product_info.php?products_id=17389
Miten tuo eroaa sims2:sta? Jossain tietoa.
Miten tuo eroaa sims2:sta? Jossain tietoa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos joku tietää jotain muuta, kertokaa.
http://suomi.ea.com/news/10884/
kannetavalle pc ainakin olen niin ymmärtänyt
En suosittele ostamaan. Turhaa rahan tuhlausta. Mikään muu ei muutu kuin että tulee muutama hassu tehtävä kahteen tarinaan. Pitää estää häät ja muuta vastaavaa. Ensimmäisen tarinan pelaa tunnissa tai kahdessa, ja toista en ole edes vaivautunu pelaamaan vielä kokonaan. Kaikkein suurin pettymys koko pelissä oli, että mikään muu ei oikeastaan muuttunut:
- Ei uusia kommunikointimahdollisuuksia
- Ei uusia musiikkeja
- Ei uusia ostettavia tavaroita (muutama lisätavara joita saa pelaamalla tarinoita)
- Peli varaa koneelta taas sen n. 3Gt, jonka myös The Sims 2 varaa. Tämä olisi mieluummin voinut olla 2:n lisäosa, kuin eri peli. En tajua minkä takia peli ei voi käyttää The Sims 2 peruspelin tiedostoja, vaan asentaa suunnilleen samat tiedostot toiseen kertaan.
- Pelin hinta 46 euroa kahdesta hassusta pikkutarinasta, joiden kesto on luultavasti alle 5 tuntia.
- Jätä ennemmin tämä ostamatta ja osta maaliskuun alussa (helmikuun lopussa) ilmestyvä The Sims 2 Vuodenajat (tai jos et omista koko The Sims 2:sta, myyntiin tulee myös paketti jossa on The Sims 2 Vuodenajat).
- Elämäntarinat oli todella suuri pettymys, ja jatkaa varmasti täysin samalla linjalla Lemmikkitarinoilla, jota en kyllä osta.
Ja vielä tästä värssystä unohtui se, että pelin piti olla muka "Kannettavaystävällinen". Peli vaatii tehoja ihan yhtä paljon kuin The Sims 2. Pöytäkoneellakaan (joka tämä sentään on tehokas), peli toimii niinkuin The Sims 2, pienellä tökkimisellä, ja jos pelaa ikkunatilassa (johon peli asennuksen jälkeen ensimmäisellä kerralla aukeaa), peli toimii todella hitaasti. Ja kun olin lukevinani että peli on "kevyt" ja pelin pyörimisen aikana voi kirjoitella messengerissä kavereille. Ikkunatilassa peli alkaa nykimään välittömästi hetken päästä kun on päässyt itse peliin. Suositellaan siis kokoruudun pelaamista, jos nyt ylipäätään peli lähtee käyntiin.