Meillä on melko uusi (n. vuoden vanha) sohvakalusto, joka on jotain mikroplyyshiä (tai ainakin sen tapasta). Omistamme myös pari villiä kissaa. Huomasin, että sohvassa on nyt pari, n. sentin pituista reikää. Kissat varmaan vauhkottaessaan raapaissut. Mitä teen? Saako näitä korjattua millään, vai pitääkö viedä sohva uudelleen päällystettäväksi. Reiät ovat vieläpä näkyvällä paikalla, ja varmaan suurentuvat ellei asialle pian tee jotain. Ne reiät on siis ihan kankaan läpi asti (alta näkyy vanu). Onko mitään esim. liimaa millä estäis ees sen leviämisen? Pliis, hyviä ja asiallisia vinkkejä!!
aapuuva!!
help,help!!
2302
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Onko sohvassa tyynyt vai onko pehmusteet kiinteät? Jos on kyse tyynyistä,luulisin, ett saat laitettua paikan tyynyn sisäpuolelle. Paikkoja on saatavana esim. silitettäviä. Tai sitte käänny jonkun (asiantuntijan) verhoilijan puoleen. Ne kyll auttaa.
Ammattiverhoilijat on aika kalliita...itse laitoin sellaisen liimattavan paikan sinne sisäpuolelle ja asettelin kankaat kiinni ja painelin liimaan...on pysynyt ja ei kyllä huomaa...jos ei tiedä=)