valvojaa

kummissaan

porvoon keskustelu tuntuu menevän pelkäksi demonilinjaksi. eikö tämä jauhaminen nyt jo riittäisi. näin 26 vuotta porvoossa asuneena, en ole huomannut eläväni mitenkään erityisen sairaassa ympäristössä tai demonien ympäröimänä. tai sitten olen jo liian sekopäinen niitä huomatakseni... ;)

mutta onko palstalla ylipäänsä ketään valvojaa?
saisi pisteen tälle keskustelulle.

5

507

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suut tukkoon

      se on tyypillistä juuri niin. siitä mistä ei meillä tykätä ei saa puhua. valvoja, valvoja, missä on sensuuri !

    • anti fasisti

      Koska kaikki kerjäävät itselleen sosiaalista arvostusta, ihmiset ovat yleensä kyvyttömiä arviomaan , saati kritisoimaan sitä minkä keskellä eletään..Hitlerin ajan saksalaiset eivät olleet huomanneet myöskään ''mitään kummallista tai erikoista''' vaikka krematorioiden piiput sauhusivat ja ihmisiä ajettiin pois kodeistaan. Porvoossa asumista kokeilleet puhuvat kuitenkin melko yleisesti siellä vallitsevasta, poikkeuksellisen kaameasta, tappavasta tunnelmasta...kaikki oikeat taiteilijat tai hyvät ihmiset lähtevät Porvoosta pois.. Kyllä näissä jutuissa perää on, eivät ne mihinkään häviä ihmisten suita tukkimalla..

      • tavallinen tallaaja

        kyllä vaan porvoossa riittää oikeita taiteilijoita, hyvinkin. niitähän notkuu tuolla kaljabaarit pulloollaan öirsemässä päivät pitkät. sinne vaan jos niitä on ikävä!
        ja mitä tuohon kaamean tappavaan tunnelmaan tulee, sitä en ainakaan minä ole vielä 26 vuoden aikana täällä havainnut??


      • turrutus
        tavallinen tallaaja kirjoitti:

        kyllä vaan porvoossa riittää oikeita taiteilijoita, hyvinkin. niitähän notkuu tuolla kaljabaarit pulloollaan öirsemässä päivät pitkät. sinne vaan jos niitä on ikävä!
        ja mitä tuohon kaamean tappavaan tunnelmaan tulee, sitä en ainakaan minä ole vielä 26 vuoden aikana täällä havainnut??

        jos notkuu niissä baareissa tai vetää spiidiä ei tietenkään huomaa mitään olevan vinossa... kaikki on hyvin vaikka 26 vuotta on asuttu.. mutta silti se pohja on nyt pettämässä eu:n pimeimmästä kylästä


      • eu:n pimein kylä??
        turrutus kirjoitti:

        jos notkuu niissä baareissa tai vetää spiidiä ei tietenkään huomaa mitään olevan vinossa... kaikki on hyvin vaikka 26 vuotta on asuttu.. mutta silti se pohja on nyt pettämässä eu:n pimeimmästä kylästä

        jos asiavirheestä ensin aloitetaan, porvoo on kaupunki, ei kylä. ja toisekseen. valvojien puuttella tarkoitin juuri noita 'porvoossa asuu varasaataan' ja 'eu:n pimein/demoneja täynnä oleva' tarinoita. no kyllä täällä kieltämättä olis viikatemiehelle töitä, saataisiin tuollaisten saatana- ja demonitekstien kirjoittajat pois päiviltä, tosin ei pelkästään porvoosta vaan koko pallolta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      48
      2529
    2. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      74
      2527
    3. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      73
      2402
    4. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      67
      2190
    5. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      32
      1897
    6. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      105
      1749
    7. Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista

      Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      1215
    8. Riikka runnoo! sähkön hinta +25 %, bensan hina +16 %

      Euron bensa! Tuo legendaarinen persujen vaalilupaus. Sannan hallitus pudotti sähköenergan alv:n 10 prosenttiin, Riikka r
      Maailman menoa
      7
      1054
    9. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      41
      1035
    10. Eläköön kuningas, kuningas on kuollut

      Heikki Nivala kaatui kuin mies. Kavaltaja käveli juuri edelliseen toukokuun kokoukseen hankkimansa puku päällä. Eläköön
      Kemijärvi
      59
      955
    Aihe