kellä pp menossa?

itellä menossa pp7 tänään ja ois kiva kuulla miten teillä menee jotka olette samassa tilassa.
jännääminen yhdessä on kivempaa. :)

(tausta. 3.ivf ja tällä kertaa siirrettiin 2 alkiota, ei ikinä vielä kokenu niitä tuplaviivoja...)
6582
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

pas tehty, kaksi alkiota siirretty. Ei hajuakaan, moni soluisia tmv... tässä nyt vaan ootellaan ja mietitään pää puhki, että onko vaiko eikö...

"oireina" ei oo oikeestaan mitään..alamasua nippailee veikeesti, varsinkin ponnistellessa ja yskiessä. öisin kamala hiki, päivällä ja varsinkin illalla kylmiäö väreitä. lämmöt jatkuvasti n. 37,0 - 37,3. Joka paikka täynnä kipeitä, outoja patteja; selässä ja kasvoissa lähinnä.

Ei väsytä, ei koske tisseihin, ei okseta, ei niin mitään sen kummempaa.

Menee hermo ja lähtee järki tässä odotellessa...miksi ei vaan voi jo tietää!!!!!

Äänestä

Täällä pp10 menossa, toinen inssi. Ekalla kerralla olin IHAN VARMA, että tärppäsi, vaan ei. Nyt ei tunnu missään miltään, joten en elättele suuria toiveita. Ainoat "oireet" on taukoamaton jano ja palelu, mutta ne voi yhtä hyvin johtua kuivasta kylmästä ilmasta... No, kyllä varmaan taas täpinät nousee kun testipäivä (13.) lähenee.

Äänestä
  • vasta pp 2. Huh, miten sitä testin tekemistä jaksaa odottaa. Malttamaton olo!!

    Äänestä

  • täällä ruotsissa testipäiväksi annetaan 18. päivä siirron jälkeen eli mun testipäivä on vasta 18/2...

    mikshän se niin erilailla laitetaan eri maissa?
    täällä varmaan pelataan varmanpäälle, eipähän tule erehdyksiä, mutta hirveetä oottaa melkeen 3 viikkoa!!! APUA! :D

    Äänestä

Täällä menossa 1.IVF_in 3.PAS ja pp 2
Siirettiin yksi blastokysta alkio , tehtiin 5vrk viljely alkiolle.

Muuten tietääkö kukaan milloin pitkälle viljelty alkio kiinnittyy siis JOS kiinnittyy? Näinä päivinä?

Tsemppiä piinapäiviin On tää vai odottamista ja odottamista....

Äänestä

Piinis 7 menossa, alkionsiirto oli siis 31.1 ja tämä on mulle eka IVF.
Muutama päivä sitten oli jonkinlaisia ehkä hieman menkkamaisia tuntemuksia, mutta eipä ole enää...
Vielä viikko piinailua ;)
Jaksamista ja toivotaan PLUSSIA!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


g75 kirjoitti:

itellä menossa pp7 tänään ja ois kiva kuulla miten teillä menee jotka olette samassa tilassa.
jännääminen yhdessä on kivempaa. :)

(tausta. 3.ivf ja tällä kertaa siirrettiin 2 alkiota, ei ikinä vielä kokenu niitä tuplaviivoja...)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu