Eräs gynegologi pienensi häpyhuuliani vähän aikaa sitten. Leikkaus ei mennyt ollenkaan suunnitelmien mukaan: Oli tarkoitus, että poistetaan vain keskeltä ylimääräistä ja lopputuloksen piti olla siisti ja luonnollinen. Järkytykseni olikin suuri, kun toimenpiteen jälkeen vilkaisin lopputulosta: toinen häpyhuuli oli lähes ennallaan, mutta keskellä ruma kuoppa, josta oli vähän poistettu. Toinen häpyhuuli taas oli huomattavasti pienempi ja hyvin epäsiistin näköinen. Nyt minulla ei ole muuta vaihtoehtoa kuin maksaa kalliisti jollekin kokeneelle plastiikkakirurgille, jotta hän pelastaa mitä pelastettavissa on. Miten tällaisessa tapauksessa menetellään... Voinko pyytää korvausta epäonnistuneesta leikkauksesta? Missään tapauksessa en anna ko. gynegologin enää paikkailla mokaansa, ettei seuraa vielä suurempaa katastrofia. Kertokaa te, jotka asiasta jotain tiedätte tai on omia kokemuksia!! Olen todella järkyttynyt!
Epäonnistunut häpyhuulten leikkaus
14
3253
Vastaukset
- Jeewes
leikkautit ylipäätänsä huulesi? kaippa tuosta voi jotain korvauksia vaatia...menet ensin vaan näyttämään jollekkulle toiselle lekurille joka asioista tietää ja pyydät hältä lausunnon asiasta...ei ole omakohtaista kokemusta mutta luulisin että asialle voi jotain tehdä
- kysäisijä
et heti mennyt plstiikkakirurgille
- skäribo
ko. lääkärin esimiehelle sekä ko. sairaalan johdolle. Lähetä kopio myös TEO:on. TEO:n sivuilta saat varmasti myös tarkempia ohjeita.
Minusta kysymys on todella törkeästä tapauksesta, sillä kyse ei ole vain ulkonäöstä, vaan sinun seksuaalisuudestasi.
Onnea matkaan, ole tiukkana, ja mieluiten ota joku ystävä tai läheinen tueksesi. Nämä asiat voivat kestää kauan.
Voimia! - gynet
tee kirurgisia toimeenpiteitä! mikä juttu tää on?
- näyttää
olevan....
- ..............
kyllä tekee. muakin on leikattu, eri syistä tosin. sitä en tiiä onko ihan perus-gynekologit koulutettuja leikkaamaan.
- operaatiot
.............. kirjoitti:
kyllä tekee. muakin on leikattu, eri syistä tosin. sitä en tiiä onko ihan perus-gynekologit koulutettuja leikkaamaan.
nyt kuitenkin suorittaa muu kuin gynekologi, niin se vain on.
Sinut on leikattu eri syistä kuten jo totesitkin. - ........................
operaatiot kirjoitti:
nyt kuitenkin suorittaa muu kuin gynekologi, niin se vain on.
Sinut on leikattu eri syistä kuten jo totesitkin.minut leikannut gynekologi tekee kyllä myös noita häpyhuulten pienennyksiä.
- **************
........................ kirjoitti:
minut leikannut gynekologi tekee kyllä myös noita häpyhuulten pienennyksiä.
Kirurgia jaetaan eri erikoisaloihin, ortopedia, sydän- ja verisuonitaudit, naistentaudit jne. Eli gynekologi on se naistentautien "kirurgi", joka on myös leikkaava lääkäri.
Mutta alkuperäiseen asiaan: tosiaan miksi menit pienentämään häpyhuuliasi? Arpeutuneet häpyhuulet eivät ole koskaan varmastikaan kauniit. Eri asia jos häpyhuulesi ovat olleet kämmenen kokoiset. Nykyään ihannoidaan aivan liikaa amerikkalaista mallia, jossa naisella ei saa olla karvan karvaa ja minimaalisen kokoiset häpärit. Kyllä isompienkin lerputtimien kanssa pärjää vallan mainiosti!
- Järkyttynyt
Niin, itselläni ne olivat sen verran kookkaat, että häiritsivät, ja tämän takia päädyin leikkaukseen. Olisi vain heti pitänyt tajuta mennä plastiikkakirurgille. Ko. gynekologi vaikutti niin asiantuntevalta ja pätevältä, että luulin hänen ilman muuta hallitsevan toimenpiteen. No, oppipahan tästäkin jotakin. Ensijärkytyksestä on nyt toivuttu... Pitää vain mennä plastiikkakirurgille korjauttamaan gynekologin töppäys, kunhan saan rahat kasaan. Kiitos kaikille kommenteista!
- Anonyymi
Kuinkahan tässä lopulta kävi?
- haluan kanssa
hei, voisitko kertoa mitä kyseinen leikkaus maksoi? ja missä tapahtui tämä pieleen mennyt leikkaus?
- tyttövaipoika
mulla on kohta kaks viikkoa leikkauksesta. ja meni kans pieleen. en edes tajua kuin voi ala pää näyttää et ois pieni kassi toisesta häppäristä tehty. toinen hiukka normaalin näköinen
- Anonyymi
Laitan teille niin vitun tiukat rajat sen kanssa:
Ilmoitan jokaisen Suomessa rikosrekisterin omaavan SALAKULJETTAJAKSI Suomensuojelupoliisin päivystykseen. Muut poliisit ovat ihan P-A-S-K-A-A! Kuten viranomaisetkin, joten ilmoitan heidätkin, sekä ns. mielisairaalat henkilökuntineen eli yritykset: OLBER-MANNHEIM-CANDALOTH-TRUMP, joka toimii mm. kaikkien virkamiehien työnvälittäjänä JA palkanmaksajana.
Ei ole vitsi.
Laitoin kuvan kolmesta kilosta nestemäistä kokaiinia mukaan, jota käsittelee henkilöt: mathis ober mannheim, eva von boehm, lotta singerroth, yvonne pulkkis (koko suku), antony hopkins... jne, kunnes öhman-osterreiche-oschar-hanniball-lestardius-saari-sampela-hyvönen-hyvärinen-hanneli SUVUT KÄRÄHTÄVÄT INTERPOLIN TULITESTISSÄ.
Lisäksi:
teen pienen pommin, naamioin sen raketiksi ja lisään siihen pulverina: kodom-salthe-casium-g-891-helt-hedon-0, molekyylin, johon marijuana-kukkanne ja kaikki kikin litkuvarastot muuttuvat PH-happamiksi. Kukkasi tuhoutuu PYSYVÄSTI, et saa huumeita vitun narkkari, et MISTÄÄN!
No okei, tein sen jo eilen Kuopion ammuskelun aikana.
Hei homo: etsi kilpikonna, etsi se kengistäsi aina portaissa alaspäin.... voodoo käskee sua, koska olet HULLU!
sinä olet tyhmä!
Tämäkin on kiertokirje ainakin 13-eri palstalla.
Marc and Laurel Evans
(TGDM!)
AMEN!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1862690Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 84954
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239819Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka285775Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies89774Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708