Mustan raamatun suomenkielisen painoksen osat ovat:
1. Kuudes Mooseksen kirja - Mooseksen taika ja henkioppi
2. Seitsemäs Mooseksen kirja
3. Ensimmäinen osa - Israelilaisten taikavoima
4. Toinen osa - Mystillisen perimystiedon säännöt eli taikaoppi
5. III - Semiphoras ja schemhamphoras
6. Sepher Shimmush Tehillim eli Psalmien käyttö
7. Tähtimaailman vaikutus ihmiseen
Musta raamattu
14
1285
Vastaukset
- AROSUSI-09
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=4500000000000257&posting=22000000022277011 Vaan maanantaina se on Satanic Bible K-Kaupan lihatiskillä suomennettuna ja tuoreelle painomusteelle tuoksuvana: http://www.voimasana.fi
- Kiinnostunut...
Mistä Mustan Raamatun voi hankkia? olen kuullut että sitä ei ainakaan voi ostaa keneltäkään...
- Okkultisti
http://www.sacred-texts.com/grim/index.htm
Tuolta löydät scannatut alkuperäisetkin sivut hepreaksi. Aloita vaikka mooseksen 6. ja 7. kirjasta. Ole nopea, jottei sensuuri kerkiä viemään tätä viestiäni. Samat sivut ovat olleet voimassa jo vuosia. - Vekkultisti
Rohkeasti kysymään ja esittään kiinnostunutta vanhoista teoksista. Voit myös väittää tekeväsi tutkielmaa asiasta jos ovet eivät meinaa arkistoihin aueta.
- Arielis
Mulla on tommonen vanha musta kirja hyllyssä.
Onkohan se musta raamattu?
Ainakin se on vanhan näköinen. Vuosilukuja kirjasta
en löytänyt, ne on jostakin syystä raaputettu pois.
Alkusivuilla lukee:" Kuudes ja seitsemäs Mooseksen
kirja eli Mooseksen taika- ja henkioppi ja selityksiä ihmetöistä" jne. Kolmas painos.
Onkohan arvoa tuolla? - ...
Itse aikoinaan ostin Huuto.netistä ja eipä se mitenkään ihmeellinen kirja ollut
Okkultisti kirjoitti:
http://www.sacred-texts.com/grim/index.htm
Tuolta löydät scannatut alkuperäisetkin sivut hepreaksi. Aloita vaikka mooseksen 6. ja 7. kirjasta. Ole nopea, jottei sensuuri kerkiä viemään tätä viestiäni. Samat sivut ovat olleet voimassa jo vuosia.www.esotericarchives.com... Sieltä löytää!
- KUUSKUUSKUUSSAATANA!
Arielis kirjoitti:
Mulla on tommonen vanha musta kirja hyllyssä.
Onkohan se musta raamattu?
Ainakin se on vanhan näköinen. Vuosilukuja kirjasta
en löytänyt, ne on jostakin syystä raaputettu pois.
Alkusivuilla lukee:" Kuudes ja seitsemäs Mooseksen
kirja eli Mooseksen taika- ja henkioppi ja selityksiä ihmetöistä" jne. Kolmas painos.
Onkohan arvoa tuolla?Hei onko sulla toi kirja vielä?
- Dorian Grey
Okkultisti kirjoitti:
http://www.sacred-texts.com/grim/index.htm
Tuolta löydät scannatut alkuperäisetkin sivut hepreaksi. Aloita vaikka mooseksen 6. ja 7. kirjasta. Ole nopea, jottei sensuuri kerkiä viemään tätä viestiäni. Samat sivut ovat olleet voimassa jo vuosia.Katsos vielä noikin vanhat sivut toimii vuosien jälkeen :) Olisin myös olettanut että ne suljettaisiin. Sinne vaan tonkimaan ja voittaa kirjastoissa komppaamisen...
- N.H
Mitä turhaan opiskelemaan noituutta jostakin kirjoista? Magia tulee sielusta.
- realisti Anton
Ei taikuutta ole olemassakaan, ainakaan missään näkyvässä muodossa. Ei ole menninkäisiä, eikä henkiä metsissä, ei yhtään mitään. Huumehörhöt vain näkevät näkyjä.
- 9+9
realisti Anton kirjoitti:
Ei taikuutta ole olemassakaan, ainakaan missään näkyvässä muodossa. Ei ole menninkäisiä, eikä henkiä metsissä, ei yhtään mitään. Huumehörhöt vain näkevät näkyjä.
Raelisti Anton saisi selvittää mitä magialla tarkoitetaan. Tai no, onhan sitä mukava puhua lämpikseen paskaa.
- ktm...,
voi ostaa mut ei kannata varastaa XD ihan ok kirja vaikka luulin vähän erinlaisex
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2074476Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t853228Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881767Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va131367Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181336Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20241183Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101121Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2481119- 501118
- 511026