Kannentiiviste

On haussa Farmall D-430 -58 kannentiiviste onko kenelläkään tietoa mistä löytyis. Oon kuullu että jossain päin suomea tehdään kannen tiivisteitä mallin mukaan jos joku tietää asiasta enemmä niin kerrotko minullekkin..

Riku
1451
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ammattikouluista konepuolelta.Joskus on tehty (massa,kupari,pahvi,en muista materiaalia.)itse vasaralla varovasti naputtelemalla levy kannen tai lokin päällä.Uskoisin kannentiivistemateriaalia löytyvän levynä .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

On haussa Farmall D-430 -58 kannentiiviste onko kenelläkään tietoa mistä löytyis. Oon kuullu että jossain päin suomea tehdään kannen tiivisteitä mallin mukaan jos joku tietää asiasta enemmä niin kerrotko minullekkin..

Riku

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu