Saako millään tavoin canal digitalin satelliitti laitteilla näkymään Subtv:n?
Canal Digital + Subtv
West
71543
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kato toi http://www.satcodx9.com/3592/suo/customize.cgi
Tarviiko tuo joitain erityistoimenpiteitä näkyäkseen, vai miksi canalin sivuilla ei ole mainintaa kyseisestä kanavasta? Olisikin huippu, jos se näkyisi. Onko sulla jotain neuvoja virittämisen suhteen, vai meneekö se täysin samanlailla muiden kanavien kanssa?
Kiitti tiedoista.
sen takia canalin sivuilla ei ole tietoa subtvstä koska se lähetetään toisesta sateliitista intelsat707 josta myös lähetetään muut suomenkieliset kanavat.thorin ja intelsatin saa näkymään yhdellä lautasella ja yhdellä mikropäällä säätö tosin on erittäin tarkka että saa suomalaiset kanavat näkymään ero thor 1w ja intelsat 0.8w jos säädät itse tarviit säätömittarin niitä saa ainakin biltemasta. jos ammattimies säätää lautasen maksaa noin 100euron luokkaa katso vielä toi http://www.lyngsat.com/1west.shtml
sen takia canalin sivuilla ei ole tietoa subtvstä koska se lähetetään toisesta sateliitista intelsat707 josta myös lähetetään muut suomenkieliset kanavat.thorin ja intelsatin saa näkymään yhdellä lautasella ja yhdellä mikropäällä säätö tosin on erittäin tarkka että saa suomalaiset kanavat näkymään ero thor 1w ja intelsat 0.8w jos säädät itse tarvitset säätömittarin niitä saa ainakin biltemasta. jos ammattimies säätää lautasen maksaa noin 100euron luokkaa katso vielä toi http://www.lyngsat.com/1west.shtml
Miten osoitteessa http://www.lyngsat.com/thor3.shtml sanotaan että Thor3:lta 0.8w näkyy Canal Plus sekä SubTV. Vai ymmärränkö lukemaani oikein?
Sub-tv satelliitista on tarkoitettu vain kaapeliyhtiöille ei kuluttajille..
Lyhyesti ja ytimekkäästi: EI SAA!