http://www.luontokuva.org/
aika päättyy 15.2.
(Kipin kapin..)
Vuoden luontokuva-kilpailu 2007
7
1294
Vastaukset
Parempaakin käyttöä löytyy kuville.
Toihan on jo törkeetä, että pitää maksaa antaakseen omia kuvia.
MTV3, iltasanomat ym. kuvakilpailujen jne. järjestäjät sentäät ottavat kuvat vastaan ilmaiseksi.
OK ne ne myös pöllivät kuvan käyttöoikeudet.En kuuna kullan valkeana antaisi MTV3:lle käyttöoikeuksia ja siksen lähetä sinne mitään. Varsinkin jos olisi "vuosisadan kuva", josta saaattaisivat maailmalla maksaa maltaita.
(Siksen myöskään perusta sinne luukkuun webbisivujakaan ym..)
Jos on ollut varaa digikameraan niin tuskin 25 euroo kaataa harrastajan..- on hinnat
MrKAT kirjoitti:
En kuuna kullan valkeana antaisi MTV3:lle käyttöoikeuksia ja siksen lähetä sinne mitään. Varsinkin jos olisi "vuosisadan kuva", josta saaattaisivat maailmalla maksaa maltaita.
(Siksen myöskään perusta sinne luukkuun webbisivujakaan ym..)
Jos on ollut varaa digikameraan niin tuskin 25 euroo kaataa harrastajan..kyllä milestäni nousseet törkeän rajoille. kun aikoinani markka-aikaan osllistuin, oli maksu muutaman kympin..tosin kustannustaso ja inflaatio ja kaiken maailman glopalisaatio..mutta suurin syy €urossa. markka on vaihdettu suoraan eurohinnaksi monessa muussakin asiassa.
- metropoli
on hinnat kirjoitti:
kyllä milestäni nousseet törkeän rajoille. kun aikoinani markka-aikaan osllistuin, oli maksu muutaman kympin..tosin kustannustaso ja inflaatio ja kaiken maailman glopalisaatio..mutta suurin syy €urossa. markka on vaihdettu suoraan eurohinnaksi monessa muussakin asiassa.
Kyseinen hypettäjä lienee yhdistyksen jäseniä. aivan turha kilpailu.
- vastaa...........
metropoli kirjoitti:
Kyseinen hypettäjä lienee yhdistyksen jäseniä. aivan turha kilpailu.
Kaikki kilpailut ovat aivan turhia.
Älä ota sitä niin vakavasti... metropoli kirjoitti:
Kyseinen hypettäjä lienee yhdistyksen jäseniä. aivan turha kilpailu.
..ole jäsen.
Pah.
Sen siitä saa kun avuliaasti jelppaa..
Ilmeisesti lottokin ja kaikki muu olisi oltava teille ilmaisia, mutta mistä miljoonat ?- totista touhua
MrKAT kirjoitti:
..ole jäsen.
Pah.
Sen siitä saa kun avuliaasti jelppaa..
Ilmeisesti lottokin ja kaikki muu olisi oltava teille ilmaisia, mutta mistä miljoonat ?vuoden luontokuva... mikä se sellainen on? Rahan perässä juoksijoita kyllä riittää mutta missä ovat ne luontokuvat ja kilpailut millä pyritään tekemään luonnon eteen jotakin. Noissa kilpailuissa maine ja mammonat menee aina kuvaajille vaikka kuinka huudettaisiin luonnon puolesta. Rahat vaikka suomen luonnonsuojeluliitolle eikä bisnesmiehille!
Siitä vaan kuvaamaan luontoa kun sitä vielä löytyy ja napsimaan eurot pois. Miten sitten suu pannaan kun luonto ottaa ja potkii ihmisparan kuoliaaksi ihmisen ahneuden vuoksi!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek194953Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia5292560Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1482139Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.192132- 191745
- 821624
- 1461525
- 1131131
- 126903
Olisitko maailmani?
Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik40869