heippa!!!
tunteeko kukaan kyseestä duoa?
ovat lauvantina laitilan kievarissa keikalla ja olemme tyttö porukalla menossa sinne mut arvelluttaa mennä sinne kyseisen duo vuoksi! kanstiiko jättää väliin ja mennä muualle?
tunteeko kukaan kyseestä duoa?
ovat lauvantina laitilan kievarissa keikalla ja olemme tyttö porukalla menossa sinne mut arvelluttaa mennä sinne kyseisen duo vuoksi! kanstiiko jättää väliin ja mennä muualle?
Vastaukset 10
Vanhimmat
on ihan hyvä. Pojat ottavat yleisönsä "hyvin". Duo on ollut pari kertaa "kakkosbändinä" keikoilla.
Aivan loistava porukka. Hanuristi / kosketinsoittaja on täydellinen sekopää lavalla!
nythän pojat kysyy ja vastaa ihan ite :)
Sepi ja Japi ovat kieltämättä ihmeen hyviä! He ovat olleet useasti kakkosbändinä Merikievarissa, joten parisen kertaa on tullut heidän keikallaan oltua. Musiikki on todella tanssittavaa ja pojat osaavat myöskin esiintyä ja ottaa yleisönsä. Missään nimessä kyseessä ei ole mikään duo, joka soittaa vain "keinotekoisesti valmistettua musiikkia". Tämä duo kyllä voittaa esimerkiksi joidenkin keikkailevien artistien taustabändinkin...
ottáa itse selvää! Sitenhän siotä parhaiten oppii tietämään mistä pitää ja mistä ei! Makuja on monia!
että kohtalaisen surkea duo? Itse olin finkkukeikalla joku aika sitten jo tuo duo oli finkkujen kakkospändinä... Ihan hyviä piisejä soittivat, mutta hyvin pojat olivat hyvätkin piisit saaneet raiskattua pahan kuuloisiksi :D
ei kaikkia voi miellyttää kun makujakin on niin monia. Itse olen kyllä hieman eri mieltä vaikka taisin olla samalla finkkukeikalla. Kahden kaverin porukassa ei voi viittä eri puhallinsoitinta ollakaan ja onhan ne finkut muutenkin aika kova vertailukohde, eittämättä paras tanssiyhtye tässä maassa. Pojat painii omassa sarjassaan ja ovat hyviä sielä. Oikeesti, laulaa finkutki. :-)
jos minun mielipidettäni kysytään niin kantsii mennä kuuntelemaan Sepiä ja Japia.
hyvää musiikkia ja mahtavaa menoa on semmonenki meininki välillä että itsekkin lähtee automaattisesti mukaan hullutteluun.
Japi alottaa ja Sepi lopettaa :D
on niin kivaa että paska lentäääääääääääää ite meen heti keikalle kun tulevat tänne meitille päin löytyhän sieltä keikkakalenterikin netistä ku kokeilin googlettaa ja hyvin tuntu olevan keikkaa miehillä viimenen myyty tais olla jopa 31.12.2008 RESPECTIÄ vaan molemmille hyvin te vedätte.
olin kyseisessä paikassa friidu joukolla kyllä miehet hienosti veti keikan loppuun saakka,,,,,,,,, menen jatkossa myös leiffi rulesssss
Kannattaa mennä kattoon,missä vaan ne ikinä onki.Ovat älyttömän hyviä ja komeitaki viä=)