Paljonko the sims 2 maksaa vaikkapa citymarketissa? kertokaa hei pliis ja sopiiko se kannettavalle YHTÄÄN? ei haittaa vaikka olisi pikkuse hidas... Mulla on se pleikalla ja kamulla koneella, se on sika hyvä. Vastauksia kiitos?! :D
EHDOTON
tietämätöntytär
4436
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
The sims 2:sen hinta kaupassa kuin kaupassa on 50 euron luokkaa. Jostain voi kyllä saada halvemmallakin, mutta itse en ole törmännyt.
Kannettavalle kyllä yhtään sopii..mutta vaatii hyvän kannettavan. Hitaus ei yleensäkään ole ongelma, mutta näytönohjain onkin toinen juttu. Ne ovat kannettavissa harvoin pelin kanssa yhteensopivia. On siis ihan tuurin kauppaa toimiiko peli vai ei. Itsellä toimii kannettavalla jotenkuten, mutta pöytäkoneella kuitenkin huomattavasi paremmin. :)
Läppäreille on oma The Sims elämäntarinat. Lisätietoa alapuolella olevista keskusteluista.
Meikäläisen kannettavalla The Sims 2 toimii paremmin, kuin pöytäkoneella (tosin kannettava on 2 vuotta uudempikin.) Kannettavan näytönohjain pitää pystyä laitteistopohjaiseen muuntamiseen ja valaistukseen. Eikä siltikään tosiaankaan ole varmaa, että toimiiko vai ei... riskipeliä. The Sims elämäntarinat turvallisempi vaihtoehto.
hei, onko jollainkulla teillä aavistusta, miten saisin Kivi Netta- patsaan? Lopussa kun satelliitti putosi Netan päälle, sai anoa armoa kuolemalta, ja silloin valitsin että Netta saisi elää. Mutta nyt alan miettiä, että olisikohan minun pitänyt antaa Netan kuolla, saadakseni Kivi Netta- patsaan...Tiedättekö miten saisin sen patsaan vaikka Veetin tarina on loppu??
Kiitos etukäteen!