kesä 2007

Osaisiko kukaan sanoa että mitä kautta pääsisi kesällä Egyptiin kesä-heinäkuussa. Suomesta ei pääse eikä kai ruotsistakaan enää joten kiitollinen olisin tiedoista. Ei reittilentoa vaan siis lomapaketti
4769
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ainakin italialaiset ja venäläiset ja englantilaiset siellä käypi kesällä...

Äänestä
  • kattelin noita viron matkatoimistojen sivuja kun sieltä pitäisi päästä myös mutta kun viron kieli ei oikein suju=)

    Äänestä

Lentäähän ne koneet ympäri vuoden... Jos suomesta ei saa valmismatkaa, ei se tarkoita ettei sinne voisi muuten matkustaa.. Varaa vaikka suoraan austrian airlinesiltä, malevilta tai czech airlinesiltä lennot. Olen itse lennellyt HKI-Kairo väliä useasti ja tsekkiläisellä olen saanut edestakaisin lennot halvimmillaan 250 euroon (huhtikuussa) Hotellin voi varata netistä. Hostellit yms. eivät nettivaraus systeemejä omista, mutta en ehkä sellaista suosittelisikaan. Viisumin saat Kairon lentokentällä-> kaksi postimerkkiä passiin ja leima, maksoi 15 dollaria/15 euroa, eli dollareilla maksaminen halvempaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kizza kirjoitti:

Osaisiko kukaan sanoa että mitä kautta pääsisi kesällä Egyptiin kesä-heinäkuussa. Suomesta ei pääse eikä kai ruotsistakaan enää joten kiitollinen olisin tiedoista. Ei reittilentoa vaan siis lomapaketti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu