Windows

Onko mahdollista asentaa Windows ulkoiselle levylle? Ei ole tilaa antaa Vistalle 20Gt :(
4444
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

nimittäin Parallelsilla. BootCampilla ei vielä onnistu.

Äänestä
  • Vista haluaa ainakin gigan muistia, joten koneessa pitäisi olla vähintään 2 gigaa muistia jotta se riittäisi sekä OS X:lle että Vistalle :(

    Äänestä

  • muisti :( kirjoitti:

    Vista haluaa ainakin gigan muistia, joten koneessa pitäisi olla vähintään 2 gigaa muistia jotta se riittäisi sekä OS X:lle että Vistalle :(

    Mikä kone on kyseessä ja mikä on kovalevyn koko?

    esim. MacBookkiin 160Gt kovalevy maksaa 135,9€.

    Äänestä

  • muisti :( kirjoitti:

    Vista haluaa ainakin gigan muistia, joten koneessa pitäisi olla vähintään 2 gigaa muistia jotta se riittäisi sekä OS X:lle että Vistalle :(

    että jos Parallelsissa haluaa todella juoheasti Vistaa pyörittää, muistin pitäisi olla täynnä.

    Näköjään Vista pelittää kohtuullisesti 660 megallakin. Nyt on 760. Siis täällä päin.

    Gigalla kannattaa kokeilla niin, että ei pidä Mac-softia auki ja katsoo paljonko Vistalle lopulta voi antaa. Sitten voi tsekata miten toimii. Tekee tietysti hyvää prossutehollekin, jos ei askartele Macilla turhia samaan aikaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maciin kirjoitti:

Onko mahdollista asentaa Windows ulkoiselle levylle? Ei ole tilaa antaa Vistalle 20Gt :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu