tietämätön

Pitääkö ns.matalapalkka-aloilla ensimmäinen kokemus/ikälisä hakea erikseen vai tuleeko se suoraan automaattisesti peruspalkkaan?
2198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kannattaa kysyä palkanlaskijalta, meillä sijaisten pitää hakea erikseen, mutta vakituisille tulee automaattisesti.

Äänestä
  • viiden vuoden kokemuksen kertyttyä. Pitää hakea palkoista, taloittain varmaan eroja kuinka. Toisen saa 10 vuoden työkokemuksesta

    Ennen noita lisiä oli kolme, mutta se entinen ensimmäinen on lisätty nykyisin peruspalkkaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kissmeso kirjoitti:

Pitääkö ns.matalapalkka-aloilla ensimmäinen kokemus/ikälisä hakea erikseen vai tuleeko se suoraan automaattisesti peruspalkkaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu