paljonko olisi palka puutarhakaupassa työnskely?

Voisiko joku kertoa =) minulle.
Tai kukkakaupassa, ne varman ovat sama asia =D.
4629
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Helsingissä hyvinkin kukkakaupan kokoaikainen myyjä saattaa saada 2700/kk. Mutta paljon riippuu paikasta.

Äänestä
  • =) 2700e onpas paljon, toi on kyllä!!!
    mikä olisi normaali palkka? pk-seudulla.
    =) Kiitos kun vastasit!

    Äänestä

  • rakastan kasvia kirjoitti:

    =) 2700e onpas paljon, toi on kyllä!!!
    mikä olisi normaali palkka? pk-seudulla.
    =) Kiitos kun vastasit!

    Tämä palsta on provoilijoita täynnä. Puutarhuritkin saavat nälkäpalkkaa, niin miksi heidän tuotoksiaan kauppaaville maksettaisiin sitten tuplasti parempaa ?

    Äänestä

jos halua palka tietä, kysy alan liitto.

kannata uskoa kaikki täällä, voi olla provo.

minä rakasta myös kasvi, ja isona tulee kukka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rakastan kasvia kirjoitti:

Voisiko joku kertoa =) minulle.
Tai kukkakaupassa, ne varman ovat sama asia =D.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu