Kone on ollut suljettuna jonkin aikaa (virta kyllä on ollut päällä) ja nyt kun avaa niin ensin ilmoitti: the cmos checksum is invalid. Default values will be loaded -> continue - no system ja F2:lla sai asetustaulukon esiin. Bootin jälkeen ilmoittaa levyn lukuvirhe,käynnistä uudelleen painamalla ctr alt,del mutta palaa samaan ilmoitukseen ctr,alt,delin jälkeen.
Käynnistyslevykkeellä latasi jonkin aikaa kunnes jäi kohtaan: divide overflow eikä tästä edennyt. Onkohan akku loppu, levyssä vikaa vai käyttöjärjestelmä kadonnut vai mikä voi olla vialla?
kone ei käynnisty--levyn lukuvirhe
mocoma11
1
229
Vastaukset
ei käyttöjärjestelmää tai kiintolevy muuten vaurioitunut.Xp cd sisään ja buuttaa dvd asemalta -korjausasennus?Jos akku loppu kannattaisiko ladata?ehkä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä292905- 1191195
- 58941
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu6937- 66905
olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26877Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.65834Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä37830Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu157811Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75764