kuukautishäiriöitä???

tietääkö joku

Onko jollain viisaammalla tietoa, mistä johtuu, että kuukautiset alkavat heti ovulaation jälkeen? Tämä ei ole normaalia, yleensä kierto 21 päivää, nyt kierto vasta puolessa välissä. Voiko olla stressin aiheuttamaa? Sitä on kyllä ollut viime aikoina jonkin verran. Muutenkin kuukautiset ovat viime aikoina alkaneet tiputella jopa jo 20. päivänä. Näin ongelmallinen tilanne ei kuitenkaan koskaan ole ollut. Voisiko akupunkitolla saada tilanteen hallintaan? Voiko tilanne korjaantua itsestään, kun stressi helpottaa?

4

1182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • käy gynekologilla niin

      saat tietää mistä on kyse. Jos haluat käyttää luontaishoitoja, on parempi lähteä etsimään kun tietää mistä ongelma aiheutuu.
      Estrogeenidominssi voi saada aikaan myös em.tiloja, estrogeenia enempi ja keltarauhashormoni vähenemässä.

      • voisitko täsmentää?

        Siis tuo estrogeenidominssi? Ja minkä "koulukunnan" teoria?


    • pikke

      Syötkö runsaasti hyviä öljyjä, kasviksia ja hedelmiä... E- vitamiini on tosi tärkeä myös.

      • sama

        Ruokavalio on suht. kunnossa. Kävin akupunktiossa ja sain apua sieltä ongelmaani. AInakin hetkellisesti, toivottavasti ongelma ei palaa. Sen näkee taas parin viikon kuluttua.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      208
      11930
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      58
      5569
    3. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      23
      3014
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      48
      2900
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      47
      2535
    6. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      34
      2105
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      47
      1969
    8. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      38
      1955
    9. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1931
    10. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      1827
    Aihe