Onko jollain viisaammalla tietoa, mistä johtuu, että kuukautiset alkavat heti ovulaation jälkeen? Tämä ei ole normaalia, yleensä kierto 21 päivää, nyt kierto vasta puolessa välissä. Voiko olla stressin aiheuttamaa? Sitä on kyllä ollut viime aikoina jonkin verran. Muutenkin kuukautiset ovat viime aikoina alkaneet tiputella jopa jo 20. päivänä. Näin ongelmallinen tilanne ei kuitenkaan koskaan ole ollut. Voisiko akupunkitolla saada tilanteen hallintaan? Voiko tilanne korjaantua itsestään, kun stressi helpottaa?
kuukautishäiriöitä???
tietääkö joku
41252
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
saat tietää mistä on kyse. Jos haluat käyttää luontaishoitoja, on parempi lähteä etsimään kun tietää mistä ongelma aiheutuu.
Estrogeenidominssi voi saada aikaan myös em.tiloja, estrogeenia enempi ja keltarauhashormoni vähenemässä.
Siis tuo estrogeenidominssi? Ja minkä "koulukunnan" teoria?
Syötkö runsaasti hyviä öljyjä, kasviksia ja hedelmiä... E- vitamiini on tosi tärkeä myös.
Ruokavalio on suht. kunnossa. Kävin akupunktiossa ja sain apua sieltä ongelmaani. AInakin hetkellisesti, toivottavasti ongelma ei palaa. Sen näkee taas parin viikon kuluttua.