Onko kellään kokemuksia Jamo XLN 25i kaiuttimista? Tai onko asiantuntijoita paikalla. Soveltuuko kotikäyttöön stereokuunteluun vai onko viisampaa katella jotain ihan muuta?
Jamo XLN 25i
2
740
Vastaukset
- aika huonot
Jamon kajarit ovat lähinnä huonekaluja, voivat näyttää siisteiltä, mutta ääni on mitä on. Muutaman kerran Jamo on pystynyt valmistamaan jonkun mallin joka on voinut olla hyvinkin laadukas ääneltään, tässäkin poikkeus ilmeisesti vahvistaa säännön. Katsele siis muita mutta rajaa pois Simex, Sonab, Eltax, Audio Pro, UK, Radiotechnica ja suurien elektroniikkavalmistajien kajarit kuten Yamaha, Pioneer, Sony jne. Noilta isoilta merkeiltä löytyy kyllä hyviä kajareita mutta ne maksavat tuhansia euroja.
- Scanman
Moro! Mulla on ollu nuo Jamot käytössä jo Yli kymmenen vuotta enkä millään tahtois luopua niistä vieläkään, mutta kun ne on vaan niin julmetun isot. Toimii vallan mainiosti kaikessa mahdollisessa käytössä. Parhaiten ne olen saanut soimaan 600 wattisella PA vahvistimella. Mutta kotona soitan niitä Harman/Kardonin isolla vahvistimella. Loistavat elokuvissa ja loistavat musiikissa ja soi kovaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 722756
- 632674
- 681792
- 241627
- 201550
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä91490- 151392
- 481257
- 381233
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91209