Soittoäänien tilaaminen?

Yritin täs tilailla netistä soittoääniä k800i-puhelimeen, mut ei onnistunut. Mistä tiedän et mulla on puhelimessa kaikki wap/gprs/ym.asetukset kohillaan? Onko ne nää datatilit: semc gprs, dna mms, dna internet, dna wap? Nämä samat ovat myös internet-profiilien kohdalla. Mikä näistä pitää milloinkin olla valittuna (mulla ainakin tällä hetkellä semc wap)??
4666
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tilaa puhelinoperaattoriltasi oikeat asetukset, niin toimii. Sinun pitää vain tallentaa ne sitten oletukseksi...

Äänestä
  • Nyt tilasin dna:lta asetukset. Puhelin sanoi, et asetukset on vastaanotettu, tallennetaanko? Tallensin ne. Mitä sitten? Datatileihin tuli asetuksina dna wap, dna mms ja dna internet. Ne on nyt sit kahteen kertaan tuolla datatileissä. Pitääkö nämä nyt sitten erikseen vielä tallentaa jostain oletusasetuksiksi? Mistä?

    Äänestä

  • Omppu kirjoitti:

    Nyt tilasin dna:lta asetukset. Puhelin sanoi, et asetukset on vastaanotettu, tallennetaanko? Tallensin ne. Mitä sitten? Datatileihin tuli asetuksina dna wap, dna mms ja dna internet. Ne on nyt sit kahteen kertaan tuolla datatileissä. Pitääkö nämä nyt sitten erikseen vielä tallentaa jostain oletusasetuksiksi? Mistä?

    Jos tilaat esim soittoääniä/taustakuvia, niin silloin pitää olla wap-asetukset käytössä!.

    Äänestä

  • voi_voi_voi kirjoitti:

    Jos tilaat esim soittoääniä/taustakuvia, niin silloin pitää olla wap-asetukset käytössä!.

    Ensin internet-profiileista oli käytössä dna wap-asetus: tuli ilmoitus, että tiedonsiirtovirhe! Sitten otin käyttöön semc-wap -asetuksen, tuli taas ilmoitus: your request for a service could not be fulfilled. Please try again jne... No mitäs sitten?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Omppu kirjoitti:

Yritin täs tilailla netistä soittoääniä k800i-puhelimeen, mut ei onnistunut. Mistä tiedän et mulla on puhelimessa kaikki wap/gprs/ym.asetukset kohillaan? Onko ne nää datatilit: semc gprs, dna mms, dna internet, dna wap? Nämä samat ovat myös internet-profiilien kohdalla. Mikä näistä pitää milloinkin olla valittuna (mulla ainakin tällä hetkellä semc wap)??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu