ONKO KELLÄÄN TIETOA ETTÄ SAAKO ENÄÄ YHTÄKÄÄN CD LEVYÄ TUODA VIIPURISTA RAJAN YLI??JOS JOKU ON TUONUT JA JÄÄNYT KIINNI NIIN MINKÄ HINTAINEN SAKKO TULI?JOKU KERTOI ETTÄ 5 LEVYÄ SAIS TUODA OMAAN KÄYTTÖÖN.TARTTIS TÄHÄN ASIAAN OIKEAA TIETOA.
viipuri
11
1636
Vastaukset
- kun huusit...
Jokainen levy minkä tulli näkee takavarikoidaan, mikäli useampia levyjä saat sakotkin. Toisaalta myydään levyjä Suomessakin, ei tarvitse Viipurista ostaa.
- tuoda vapaasti.
Jos levyt ovat aitoja, laillisesti valmistettuja, saa niitä tuoda aivan vapaasti. Ainoastaan piraattien tuonti on kiellettyä.
Osta levykaupasta aitoa musiikkia.- venäjällä
ois yksikin AITO levykauppa??
- Novy.most
venäjällä kirjoitti:
ois yksikin AITO levykauppa??
Itse olen ostanut venäläistä musaa cd:llä ihan tavallisista levykaupoista. Olen tarkastanut, onko levyssä hologrammitarraa. Sen pitäisi todistaa, ettei levy ole piraatti.
Luulenpa, että melkein kaikki suomalaiset musiikkilevyt on Venäjällä piraatteja. Muista en tiedä, suosittelen ostamaan sellaisia levyjä joissa on se sertifikaattitarra tai merkki. Sama juttu dvd-levyissä. Mp3:sia en ole hankkinut.
Jotkut ostamani (hologrammitarrat oli kunnossa!) cd-levyt eivät prkl soi soittimessani. Eräässäkin Tequilajatsin levyssä pitäis olla pitkä lista biisejä, mutta kuuluu vain infernaalista kirskuntaa ja älämölöä. Mahtaako olla piraatti vai muuten vain maanantaikappale...
Nový most - esimerkiksi,
venäjällä kirjoitti:
ois yksikin AITO levykauppa??
ennen rajaa on levykauppa isolla markettialueella.
Käy kahvilla, osta laillisia levyjä.
- ##¤¤%/(
Kyllä sitä nyt kuulee vähemmälläkin. Joo, Ei saa tuoda mitään piraatti tallenteita Euroopan unionin alueelle. Rangaistuksen määrä rikkomuksesta on luettavissa tullin sivuilta. ÄLÄ KYSELE TYHMIÄ! ....No, nyt miekii huudan mut vituttaa typerät kysymykset kun kysyjä tietää itsekin vastauksen etukäteen. Puhu vaikka pillusta se on mielenkiintoisempaa.
- muutama vuosi,
niin pääset keskustelupalstoilta ihan luonnossa p:lluihin tutustumaan.
- viestiä,
muutama vuosi, kirjoitti:
niin pääset keskustelupalstoilta ihan luonnossa p:lluihin tutustumaan.
mihin vastauksen lähetit.
Ei palstoilla saa huutaa.
EI SAA HUUTAA!
- mut perkele vastataan
ei siellä mitään normilastii oo mitä saa tuoda,itse tuon aina jokaviikkoiselta retkeltä muutaman cd ja dvd,ei niihin oo ikinä tulli puuttunna,jokainen koittakoot onnee ihe.
- Itäsuomalainen
Kaljat veivät, levyt jättivät. Vaalimaalla.
- Dobermann
Eiköhän se ole yleensä parempi vaihtoehto ostaa aitoa tavaraa sekä Venäjällä, että Suomessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 646207
- 635609
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise1284495- 573889
- 143805
- 323229
- 682999
- 592846
- 702599
- 471960