HD-mania

Moro, HD hankinta kiinnostais ens kesäks, mikä ois hyvä HD, tarkotan että kestääkö noi vähän vanhemmat vai tarviiko olla koko ajan näpit rasvassa. Paikallisessa HD liikkeessä ainakin kehuivat uusimpien mallien kestävyyttä "ei hajoa enää niin helposti kuin ennen"- tyyliin.

Oon Saksan ihmemaastakin vähän sitä harkinnut mutta taitaa olla vielä enemmän riskipeliä.
153880
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

on kehuttu evon kestävyyttä, ja onhan se ollut pitkään valmistettu moottori. Parempaa tietoa löydät
tuolta------>http://www.hdcf.fi/

Äänestä

H-D-omistajilta kysyä tämmöisiä. Kukaan ao. pyörän omistava ei varmasti hauku pyöräänsä eikä myönnä vikoja, päinvastoin. Merkkiliikkeistä puhumattakaan, nehän myy niitä. Ostat H-D:n, kokeilet ja teet johtopäätöksesi. Veikkaan, että jos haet ehdottoman huoletonta ja varmaa pyörää, valitset japanialaisen, jossa nämä kriteerit ovat suorastaan käsitteitä.

Äänestä
  • turha kysyä japsipyörän omistajalta että saisi japsipyörästä puolueetonta mielipidettä,japsipyörien merkkiliikkeistä puhumattakaan.H-D:ssä merkki on jo käsite,jota muut yrittää matkia.ei se japsikaan niin huoleton ole mitä sanotaan,kyllä niissäkin vikoja löytyy.

    Äänestä

  • kannattaako japsipyörää harkita ollenkaan?

    Äänestä

  • niin... kirjoitti:

    kannattaako japsipyörää harkita ollenkaan?

    Olethan jo harkinnut ;)

    Äänestä

  • niin... kirjoitti:

    kannattaako japsipyörää harkita ollenkaan?

    riippuu mitä mopoltas haluat

    Äänestä

Jos Sporaa aiot ota vain 2007. Siinä on, vihdoinkin, ruisku. Ja kumikiinnitys, pysyy täyteet hampaissa.

Äänestä
  • se spora oikea HD?

    Äänestä

  • Ippe100 kirjoitti:

    se spora oikea HD?

    niinku naisten pyörä.....????

    Äänestä

  • on vissiin vähän kirjoitti:

    niinku naisten pyörä.....????

    taidat olla tavallista tyhmempi.

    Äänestä

  • on vissiin vähän kirjoitti:

    niinku naisten pyörä.....????

    perusteluja?

    Äänestä

  • peli, harmi että tuota komiointa mallia ( XL1200N Nightster) ei liene tuoda Suomeen.

    Äänestä

  • Ippe100 kirjoitti:

    peli, harmi että tuota komiointa mallia ( XL1200N Nightster) ei liene tuoda Suomeen.

    ehkä 2008 saadaan toi Nightster Suomeen. Innostuin samasta pyörästä mut ei kun ei, joten ostin tavallisen sporan tuppeware pyörän sijaan.

    Äänestä

  • Tere

    Ruisku on hyvä toyotassa.
    HD:ssä se merkitsee ehkäpä sielun katoamista.
    Makuasioita niinku emännän valkkaaminen.

    Mun pyörälle pitää puhua ettei se ota nokkiin ja ala konstailemaan. Säännöllisesti myös talvella tulille ettei mene möksälleen. Lisäksi mulle on eduksi että mä tunnen pyöräni temppuilut. Eikös nää kujeet toimi emännän kanssakin ?

    Jos haluaa säätää pyöräänsä itse niin ei ruiskuboxivuosikerran pyöriä kannata miettiä.

    Tärinättömät, äänettömät ja sieluttomat prätkät kuulostaa homosohvilta.

    Äänestä

Kysymys on ameriikan harrastuksesta, kunnon harrikkamies juhlii myös kiitospäivää!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ippe1000 kirjoitti:

Moro, HD hankinta kiinnostais ens kesäks, mikä ois hyvä HD, tarkotan että kestääkö noi vähän vanhemmat vai tarviiko olla koko ajan näpit rasvassa. Paikallisessa HD liikkeessä ainakin kehuivat uusimpien mallien kestävyyttä "ei hajoa enää niin helposti kuin ennen"- tyyliin.

Oon Saksan ihmemaastakin vähän sitä harkinnut mutta taitaa olla vielä enemmän riskipeliä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu