Olemme menossa 8.3 tähän hotelliin.
Kerrotteko plussat ja miinukset, kiitokset jo etukäteen.
Kerrotteko plussat ja miinukset, kiitokset jo etukäteen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kaikki sea breeze hotellit pohjois-Goa:ssa on olosuhteisiin nähden hyviä
eipä valittamista juuri tullut goalta
Jos olis ollut haulikko, olisin ampunut sen kukon joka hetätti mut joka aamu. Lisäks siivooja lakaisi kivetystä joka aamu ja se raapina kuului hyvin sisälle, kun oli centin rako pation ovessa. Aamupala oli ihan hanurista. Muuten hyvä hotelli, siisti piha-alue, henkilökunta oli mukavaa porukkaa, varsinkin baarimikko shurazh, vaikka se ei oikein lontoota ymmärtänyt. Paikan pomo oli ruottalainen ja ei hotellissa ollut muita kuin pohjoismaalaisia.
Baga/calancute biitsi oli vähän nihkee, koska se oli välillä täynnä känniläisiä intialaisia pyörimässä ja ulvomassa rantavedessä. Oltiin yleensä sinquerim/candolim akselilla, Tankkerista hieman etelään. Taxi maksoi 100 paikallista rahaa suunta, matkan jaksaa kyllä kävelläkkin. Paljon rauhallisempaa ja vähemmän tyrkyttäjiä/kerjäläisiä.
SB Village Hotelli on ok sijainnilla, kävelymatkan päässä ylihinnoitelluista turistikrääsistä.. Ruokapaikkoja löytyy lähietäisyydeltä paljon, discoilua enempi bagan pohjois-osassa.
Sijainti on hyvä. Huoneet siistit, mutta alkeelliset. Uima-allas puhdas. Aamupala on todella surkea, pitäisi varata omat mehut mukaan. Mausta ei juuri erota, onko kahvia vai teetä. Leipää saa odottaa ikuisuuden, kun tuovat pari palaa kerrallaan pöytään. Astioista myös puute, käyvät takahuoneessa kiireesti huuhtelemassa edellisten jäljiltä ja tuovat kuppi kerrallaan pöytään.
Ystävällisiä toki ovat. Kielitaidossa puutteita.
Itse en menisi toistamiseen tuohon hotelliin.